Të gjitha lajmet

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Nigeria
Argjentina
Nigeria 1 : 2 Argjentina
Victor MOSES 51' (P) Lionel MESSI 14', Marcos ROJO 86'

Saint-Petersburg Stadium (Saint Petersburg)
Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë Nigerinë në ndeshjen e tretë të grupit, për ta arritur kështu 1/8 e finales. a Për epërsinë fillestare të Argjentinës shënoi Leo Messi, para se Moses i nigerianëve të barazonte nga pika e bardhë, ndërsa golin e fitores për Argjentinën çuditërisht e shënoi Marcos Rojo, madje me të djathtën, për ta dërguar kështu vendin e tij në fazën tjetër. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Me Kroacinë që e ka të blinduar vendin e parë në grup, Argjentina në 1/8 e finales do të ndeshet me Francën. a

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 June, 2018 @18:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 June, 2018 @17:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018