Të gjitha lajmet

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Nigeria
Argjentina
Nigeria 1 : 2 Argjentina
Victor MOSES 51' (P) Lionel MESSI 14', Marcos ROJO 86'

Saint-Petersburg Stadium (Saint Petersburg)

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë Nigerinë në ndeshjen e tretë të grupit, për ta arritur kështu 1/8 e finales.

a

Për epërsinë fillestare të Argjentinës shënoi Leo Messi, para se Moses i nigerianëve të barazonte nga pika e bardhë, ndërsa golin e fitores për Argjentinën çuditërisht e shënoi Marcos Rojo, madje me të djathtën, për ta dërguar kështu vendin e tij në fazën tjetër.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Me Kroacinë që e ka të blinduar vendin e parë në grup, Argjentina në 1/8 e finales do të ndeshet me Francën.

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @18:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 Qershor, 2018 @17:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere....

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 Qershor, 2018 @17:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy...

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018