Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Shqipëria e De Biasit, statistika dhe rezultate

Foto: Olsen Kraja / Borozani

Shqipëria e De Biasit, statistika dhe rezultate

14 Qershor, 2017 @12:40

Pasi u konfirmua që De Biasi nga sot nuk është më trajner i Kombëtares Shqiptare, le të shohim statistikat e italianit si trajner i Shqipërisë. Siç dihet, pika kulminante e Shqipërisë nën drejtimin e De Biasit ishte kualifikimi në Kampionatin Evropian të Francës në qershorin e vitit 2016.

De Biasi e ka drejtuar Shqipërinë gjithsej 52 herë, ndërsa bilanci i tij është 19 fitore, 11 barazime dhe 22 humbje. Me De Biasin Shqipëria ka golaverazh pozitiv, 58 gola të shënuara dhe 54 të pranuara.

Sa i përket lojtarëve, me De Biasin kanë shënuar 23 futbollistë të ndryshëm, derisa golashënuesi më i mirë është Armando Sadiku me gjithsej 9 gola, një prej tyre në EURO2016.

Më poshtë janë paraqitur rezultatet e të gjitha ndeshjeve të Shqipërisë nën drejtimin e De Biasit si dhe golashënuesit e Shqipërisë në ato ndeshje.Të gjitha ndeshjet e Shqipërisë me De Biasin

DATA NDESHJA GARA GOLASHËNUESIT E SHQIPËRISË
29.02.2012 Gjeorgji - Shqipëri 2-1 Miqësore Edgar Çani
22.05.2012 Katar - Shqipëri 1-2 Miqësore Elis Bakaj, Erion Bogdani
27.05.2012 Shqipëri - Iran 1-0 Miqësore Emiliano Vila
15.08.2012 Shqipëri - Moldavi 0-0 Miqësore -
7.09.2012 Shqipëri - Qipro 3-1 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Armando Sadiku, Edgar Çani, Erion Bogdani
11.09.2012 Zvicër - Shqipëri 2-0 Eliminatore drejt BRAZIL2014 -
12.10.2012 Shqipëri - Islandë 1-2 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Edgar Çani
16.10.2012 Shqipëri - Slloveni 1-0 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Odise Roshi
14.11.2012 Shqipëri - Kamerun 0-0 Miqësore -
06.02.2013 Shqipëri - Gjeorgji 1-2 Miqësore Erion Bogdani
22.03.2013 Norvegji - Shqipëri 0-1 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Hamdi Salihi
26.03.2013 Shqipëri - Lituani 4-1 Miqësore Alban Meha, Edgar Çani, Migjen Basha, Autogol
07.06.2013 Shqipëri - Norvegji 1-1 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Valdet Rama
14.08.2013 Shqipëri - Armeni 2-0 Miqësore Valdet Rama, Ergys Kaçe
06.09.2013 Slloveni - Shqipëri 1-0 Eliminatore drejt BRAZIL2014 -
10.09.2013 Islandë - Shqipëri 2-1 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Valdet Rama
11.10.2013 Shqipëri - Zvicër 1-2 Eliminatore drejt BRAZIL2014 Hamdi Salihi
15.10.2013 Qipro - Shqipëri 0-0 Eliminatore drejt BRAZIL2014 -
15.11.2013 Bjellorusi - Shqipëri 0-0 Miqësore -
05.03.2014 Shqipëri - Maltë 2-0 Miqësore Migjen Basha, Alban Meha
31.05.2014 Shqipëri - Rumani 0-1 Miqësore -
04.06.2014 Hungari - Shqipëri 1-0 Miqësore -
08.06.2014 San Marino - Shqipëri 0-3 Miqësore Mërgim Mavraj, Armando Vajushi, Emiliano Vila
07.09.2014 Portugali - Shqipëri 0-1 Eliminatore drejt EURO2016 Bekim Balaj
11.10.2014 Shqipëri - Danimarkë 1-1 Eliminatore drejt EURO2016 Ermir Lenjani
14.10.2014 Serbi - Shqipëri 0-3 (në tavolinë) Eliminatore drejt EURO2016 -
14.11.2014 Francë - Shqipëri 1-1 Miqësore Mërgim Mavraj
18.11.2014 Itali - Shqipëri 1-0 Miqësore -
29.03.2015 Shqipëri - Armeni 2-1 Eliminatore drejt EURO2016 Mërgim Mavraj, Shkëlzen Gashi
13.06.2015 Shqipëri - Francë 1-0 Miqësore Ergys Kaçe
04.09.2015 Danimarkë - Shqipëri 0-0 Eliminatore drejt EURO2016 -
07.09.2015 Shqipëri - Portugali 0-1 Eliminatore drejt EURO2016 -
08.10.2015 Shqipëri - Serbi 0-2 Eliminatore drejt EURO2016 -
11.10.2015 Armeni - Shqipëri 0-3 Eliminatore drejt EURO2016 Autogol, Berat Xhimshiti, Armando Sadiku
13.11.2015 Kosovë - Shqipëri 2-2 Miqësore Rey Manaj, Amir Rrahmani
16.11.2015 Shqipëri - Gjeorgji 2-2 Miqësore Migjen Basha, Sokol Cikalleshi
26.03.2016 Austri - Shqipëri 2-1 Miqësore Ermir Lenjani
29.03.2015 Luksemburg - Shqipëri 3-0 (në tavolinë) Miqësore (e fituar 0-2 në fushë, por e humbur 3-0 në tavolinë për shkak të aktivizimit të Ergys Kaçes, i cili ishte i suspenduar) -
29.05.2016 Shqipëri - Katar 3-1 Miqësore Arlind Ajeti, Ermir Lenjani, Armando Sadiku
03.06.2016 Shqipëri - Ukrainë 1-3 Miqësore Armando Sadiku
11.06.2016 Shqipëri - Zvicër 0-1 EURO2016 -
15.06.2016 Francë - Shqipëri 2-0 EURO2016 -
19.06.2016 Rumani - Shqipëri 0-1 EURO2016 Armando Sadiku
31.08.2016 Shqipëri - Maroko 0-0 Miqësore -
06.09.2016 Shqipëri - Maqedoni 2-1 Eliminatore drejt RUSIA2018 Armando Sadiku, Bekim Balaj
06.10.2016 Lihtenshtajn - Shqipëri 0-2 Eliminatore drejt RUSIA2018 Autogol, Bekim Balaj
09.10.2016 Shqipëri - Spanjë 0-2 Eliminatore drejt RUSIA2018 -
12.11.2016 Shqipëri - Izrael 0-3 Eliminatore drejt RUSIA2018 -
24.03.2017 Itali - Shqipëri 2-0 Eliminatore drejt RUSIA2018 -
28.03.2017 Shqipëri - Bosnje H. 1-2 Miqësore Bekim Balaj
04.06.2017 Luksemburg - Shqipëri 2-1 Miqësore Odise Roshi
11.06.2017 Izrael - Shqipëri 0-3 Eliminatore drejt RUSIA2018 Armando Sadiku (2), Ledian Memushaj

KOMBËTARJA

De Biasi: Falemnderit Shqipëri, gjithmonë në zemrën time!

14 Qershor, 2017 @10:51

Përveç konferencës për shtyp ku i falënderoi të gjithë, De...

PREMIER LEAGUE

Publikohet kalendari, Premier Liga starton më 12 gusht

14 Qershor, 2017 @10:07

Është publikuar kalendari i plotë i sezonit 2017/2018 të Premier...

PRIZREN

Granit Arifaj transferohet te Liria

Granit Arfiaj, me fanellë të Drenicës, në ndeshje kundër Lirisë (stinori 2016/17)/BOROZANI / Arian Paçarizi

13 Qershor, 2017 @23:03

Njëri ndër sulmuesit më të mirë në superligën e Kosovës në...

ASTRIT FAZLIU

Fazliu kthehet në Kosovë

13 Qershor, 2017 @14:15

Sulmuesi i deritashëm i Flamurtarit të Vlorës, Astrit Fazliu, i...

EUROPEAN SUPERCUP

Dalin në shitje biletat për Real-Manchester

Foto: uefa.com

13 Qershor, 2017 @14:06

Sot uefa.com ka bërë të ditur se kanë dalë në shitje online...

AWARDS

UEFA me çmime të reja individuale

Foto: uefa.com

13 Qershor, 2017 @13:37

Faqja zyrtare e UEFA-së ka bërë të ditur sot se që nga gushti do...

LUHET MIQËSORJA

Zyrtare: Kosova-Shqipëria, në Zvicër

15 Maj, 2018 @12:20

Ka ardhur konfirmimi për zhvillimin e ndeshjes nga Federata...

PRANË ANULIMIT

Federata zvicerane “s’lejon” miqësoren Shqipëri-Kosovë

BOROZANI/Arkiv

8 Maj, 2018 @23:05

Federata e Futbollit të Zvicrës, vazhdon t’i shkaktojë pengesa...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria ndaj Uellsit

13 Prill, 2018 @11:09

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja