Të gjitha lajmet

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Skocia
Shqipëria
Skocia 2 : 0 Shqipëria
Berat XHIMSHITI (AG) 47', Steven NAISMITH 67'

Hampden Park

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht nga përfaqësuesja e Skocisë me rezultat 2-0.

Pjesa e parë kaloi me dominimin e skocezëve, të cilët edhe pse kishin më tepër posedim dhe më tepër raste për shënim, nuk e gjetën rrjetën, duke bërë që 45 minutëshi i parë të mbyllej pa gola.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Në pjesën e dytë, presioni i vendasve vazhdoi dhe kjo iu shpërblye atyre me 2 gola.

Me të filluar pjesa e dytë, një autogol i Xhimshitit ia dha epërsinë fillestare Skocisë, e më pas Steven Naismith shënoi për 2-0 në minutën e 68’, për ta mbyllur plotësisht dilemën sa i përket fituesit.

Kjo fitore bën që Skocia dhe Shqipëria të kenë nga 3 pikë, kurse Izraeli të ketë edhe më tutje 0, mirëpo përveç Shqipërisë, të dyja përfaqësueset tjera kanë zhvilluar nga vetëm 1 ndeshje, pasi që grupi i Shqipërisë përbëhet nga vetëm 3 skuadra.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 Shtator, 2018 @18:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 Shtator, 2018 @18:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. ...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 Shtator, 2018 @13:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e...

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 Shtator, 2018 @13:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese...

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 Shtator, 2018 @10:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 Shtator, 2018 @21:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 Shtator, 2018 @18:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 Shtator, 2018 @13:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve