Të gjitha lajmet

FIFA

Shqipëria gjobitet nga FIFA

Shqipëria gjobitet nga FIFA

27 Prill, 2017 @20:06

Federata Shqiptare e Futbollit është gjobitur me 100 mijë franga nga Komisioni Disciplinor i FIFA-së, për shkak të problemeve që kanë ndodhur në ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Italisë, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018.

GRUPET RUSSIA 2018

Ndeshja e zhvilluar më 24 mars, kishte përfunduar me fitoren e Italisë me rezultat 2-0.

REFERËT E XHIROS XXVIII

Nuza drejton ndeshjen Llapi-Liria

BOROZANI/ Arian Paçarizi

27 Prill, 2017 @15:55

Referi i FIFAs, Genc Nuza, do të ndajë drejtësinë në ndeshjen e...

NË PODUJEVË

Afro 1 mln. euro për tribunat e Llapit

Foto: KF Llapi/ Facebook

27 Prill, 2017 @14:01

Finalisti i Kupës së Kosovës, KF Llapi, përmes një njoftimi në...

MASSIMILIANO ALLEGRI

Allegri vendos të ardhmen

27 Prill, 2017 @12:56

Kryetrajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, i ka dhënë fund...

ITALIANI KONFIRMON INTERESIMIN E KOSOVËS

Vanoli konfirmon Kosovën, në pritje

Italiani Rodolfo Vanoli, 54 vjeç, mendon për Kosovën/ Foto: sportida

31 Tetor, 2017 @21:33

Italani 54 vjeç, Rodolfo Vanoli, ka qenë shumë pak i njohur në...

HUNGARIA

Belgu merr timonin e Hungarisë

31 Tetor, 2017 @13:33

Selektori Bernd Stock, kishte kualifikuar Hungarinë pas dekadave të...

SELEKTORI SERB

I çoi në Botëror, por u shkarkua

31 Tetor, 2017 @13:30

Ka edhe gjëra të tilla. Selektori i Serbisë, Slavoljub Muslin,...

FIFA

Rritet buxheti, rriten shpërblimet për përfaqësueset

Foto: FILE

27 Tetor, 2017 @17:02

Është rritur buxheti i organizatës më të madhe të futbollit në...

RUSSIA 2018 - PLAY OFF

O’Neill publikon skuadrën për ndeshjet Play-Off

27 Tetor, 2017 @13:50

Është publikuar skuadra e Irlandës për ndeshjet e Play Off-it...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018