Të gjitha lajmet

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

Fotografitë: fiba.com

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

14 Korrik, 2017 @13:39

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

Basketbollistët e Shqipërisë U20 e kanë filluar me fitore të madhe Kampionatin Europian për këto grupmosha në Divizionin B, që po zhvillohet në Oradea të Rumanisë.

i

Kuqezinjtë kanë mposhtur Maltën me rezultat 92-61 ku është dalluar Beli me double-double prej 20 pikëve dhe 12 kërcimeve, ndërsa në fitore rëndësishëm kanë kontribuuar edhe Lekndreaj me 16 dhe Strazimiri me 18 pikë të shënuara.

k

Ndeshja ndaj Maltës ka qenë e para për Shqipërinë U20 në Europianin që nisi sot, ndërsa përveç maltezëve në grup ka edhe kundërshtarë si: Rumania, Gjeorgjia dhe IRJ Maqedonia.

ERRICK McCOLLUM

Efes merr McCollumin e Galatës

14 Korrik, 2017 @10:00

Anadolu Efes nuk po ndalet në tregun veror të transferimeve. Ekipi...

ONLINE

EURO-U20: Direkt, Kroacia - Kosova

14 Korrik, 2017 @6:03

Përballja e parë zyrtare e Kosovës U20 në Europianin e Divizionit...

EURO U 20 / DIV B

EURO U20, Div. B: Kroacia - Kosova, sot

14 Korrik, 2017 @6:01

Të premten me fillim nga ora 14:45, Përfaqësuesja U-20 e Kosovës...

KOSOVA ON TOUR

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

14 Korrik, 2017 @5:57

Përfaqësuesja e Kosovës niset sot për në Austri, ndërsa nesër...

MONTRAEL SCOTT

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

13 Korrik, 2017 @16:05

Playmakeri i ekipit të Trepçës në stinorin e kaluar, Montrael...

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

13 Korrik, 2017 @15:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në...

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @14:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @13:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @12:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @15:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

TOP 5 @ FIBAEUROPECUP GW 4

Dardan Berisha te më të mirët e xhiros

Dardan Berisha në akcion gjatë ndeshjes së fundit të Sigal Prishtinës/ Foto: fibaeuropecup

9 Nëntor, 2017 @14:03

Basketbollisti më i mirë i Sigal Prishtinës dhe kapiteni i...

DEMIR INSAAT - KHIMIK

3 ekipe me 3 fitore në grupin e Prishtinës

Pamje nga ndeshja Demir Insaat - Khimik sonte/ Foto: fibaeuropecup

8 Nëntor, 2017 @23:19

Demir Insaat ka shënuar fitore falë lojës së mirë në çerekun e...

FIBA EUROPE CUP: PRISHTINA - BELFIUS MONS

Prishtina mposhtet, kualifikimi përsëri ‘shtyhet’

Foto: Borozani/Blendi Krasniqi/ Direkt nga ndeshja Prishtina vs. Belfius

7 Nëntor, 2017 @21:51

Pas humbjes nga Demir Insaati në Turqi, skuadra e Sigal Prishtinës...

BASHKIMI - LEVSKI

Pas pjesës së parë, Bashkimi në disavantazh -1

Foto: Borozani/Ali Gashi direkt nga ndeshja Bashkimi vs. Levski

7 Nëntor, 2017 @21:11

Pas pjesës së parë në Prizren, rezultati shënon 32-33 në të...

FIBA EUROPE CUP

Prishtina në epërsi pas 2 çerekëve

Borozani/Blendi Krasniqi direkt nga ndeshja Prishtina vs. Belfius Mons

7 Nëntor, 2017 @20:46

Me epërsinë e vendasve është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes...

Të gjitha lajmet nga International