Të gjitha lajmet

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

15 Korrik, 2017 @20:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes Shqipërisë dhe IRJ Maqedonisë sot në Europianin U20 që po mbahet në Rumani.

Aq e barabartë ishte ndeshja sa nuk pat fitues pas kohës së rregullt, 50-50, derisa në vazhdime maqedonasit u treguan pak më të saktë në tentimet e tyre për ta fituar 12-4 në vazhdime Shqipërinë dhe për të shënuar fitoren e parë në turne, 62-54.

D. Robev ka qenë i jashtëzakonshëm te IRJ Maqedonia, pasi ka bartur barrën kryesore në skuadër, derisa regjistroi double-double prej 25 pikëve dhe 10 kërcimeve në fitore.

Në anën tjetër, te kuqezinjtë Daniel Lekndreaj me double-double 17 pikë e 10 kërcime, pastaj Joan Andoni me 13 pikë e 8 kërcime si dhe Emanuel Shushku me 12 pikë e 2 asistime kanë qenë më të dalluarit, por të pafat në fund.

Pas kësaj ndeshjeje, Shqipëria ka bilanc 1-1 në Grupin C të europianit, ndërsa IRJ Maqedonia 1-0.

Shqipëria dje mposhti Maltën ku morri fitoren e parë.

Ndërsa nesër ka pushim, para se të takohet me Gjeorgjinë, të martën.

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 Korrik, 2017 @20:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. ...

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 Korrik, 2017 @11:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë...

TRANSFER

Jonathon Simmons kalon te Orlando

15 Korrik, 2017 @7:32

Me ardhjen e Rudy Gayit te San Antonio Spurs, Jonathon Simmons i iku...

NDRYSHIMET NË NBA

Lajm i mirë për dashamirë të NBA-së

14 Korrik, 2017 @21:33

Kryetari i NBA-së, Adam Silver, para stinorit 2017/18, po...

CELTICS

Zyrtare: Gordon Hayward në Boston

14 Korrik, 2017 @21:12

Boston Celtics e zyrtarizoi yllin Gordon Haywardin. Hayward në...

LËNDOHET

Kosova mbetet edhe pa Jaren Sinën

14 Korrik, 2017 @19:46

Fundori i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, nuk do të mund...

EURO U-20/ DIV B

Kosova U20 vetëm një çerek i bëri ballë Kroacisë

14 Korrik, 2017 @15:05

Shpresat e Kosovës, janë mposhtur nga Kroacia sot në përballjen e...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

Fotografitë: fiba.com

14 Korrik, 2017 @12:39

Basketbollistët e Shqipërisë U20 e kanë filluar me fitore të...

ERRICK McCOLLUM

Efes merr McCollumin e Galatës

14 Korrik, 2017 @9:00

Anadolu Efes nuk po ndalet në tregun veror të transferimeve. Ekipi...

ONLINE

EURO-U20: Direkt, Kroacia - Kosova

14 Korrik, 2017 @5:03

Përballja e parë zyrtare e Kosovës U20 në Europianin e Divizionit...

LIGA BALTIKE

Double-double nga Shoshi në fitore

7 Shkurt, 2018 @21:06

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, ka pasur...

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore, Nymburku vulos vendin e dytë

7 Shkurt, 2018 @20:50

Në fitoren e shënuar sonte me rezultat 84-70 ndaj Zielona Goras në...

SHQIP NË BOTË

10 minuta për Shoshin, Pieno i prin Ligës Baltike

6 Shkurt, 2018 @19:46

Vjen fitorja e tretë radhazi për Pienon në Ligën Baltike të...

SHQIP NË BOTË

27 minuta për Maxhunin, Long Beach State mposhtet me ‘buzzer beater’

5 Shkurt, 2018 @20:38

Në një nga ndeshjet më atraktive të sezonit në ligat e kolegjeve...

LEEDS FORCE

Gazmend Sinani debuton me pikë dyshifrore

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Shkurt, 2018 @20:57

Skuadra angleze, Leeds Force, ku aktualisht luan basketbollisti...

Të gjitha lajmet nga International