Të gjitha lajmet

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 Shtator, 2018 @18:49

Zvicra
Islanda
Zvicra 6 : 0 Islanda
S.Zuber 13',23', Xh.Shaqiri 53', H.Seferovic 67, A.Ajeti 71, A.Mehmedi 82'

Kybunpark (St. Gallen)

Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat 6-0, e nisi Ligën e Kombeve me një fitore mjaft të thellë.

Gjysmën e golave të Zvicrës, i shënuan lojtarët me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri 53’, Albian Ajeti 71’ dhe Admir Mehmedi 82, për t’ia siguruar trepikëshin e parë të Zvicrës.

ORARI I NDESHJEVE DHE TABELA AKTUALE

Zvicra ndeshjen e dytë të grupit, do ta luajë kundër Belgjikës me 12 dhjetor 2018.

JAVA E TRETË

Liga e Parë, gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros

BOROZANI / E.D

8 Shtator, 2018 @12:12

Sot dhe nesër zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të Ligës së...

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

8 Shtator, 2018 @8:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i...

PLAYER RATINGS @ ALBANIA vs ISR

Shqipëria-Izraeli, notat e lojtarëve

7 Shtator, 2018 @21:53

Pas fitores së Shqipërisë në përballjen e parë të Ligës së...

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

8 Shtator, 2018 @8:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i...

PLAYER RATINGS @ ALBANIA vs ISR

Shqipëria-Izraeli, notat e lojtarëve

7 Shtator, 2018 @21:53

Pas fitores së Shqipërisë në përballjen e parë të Ligës së...

NATIONS LEAGUE - GRUPI D3

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

7 Shtator, 2018 @21:45

Në ndeshjen tjetër të grupit të Kosovës në Ligën e Kombeve,...

SHQIPËRIA - IZRAELI

Strakosha shpëton, Xhaka shënon për 3 pikë

7 Shtator, 2018 @20:57

Fillim i mbarë i Christian Panuccit me Shqipërinë në Ligën e...

MIQËSORE

Belgjika deklason kundërshtarin e ardhshëm të Shqipërisë

7 Shtator, 2018 @20:51

Për shkak që grupet e tyre përmbajnë nga 3 ekipe dhe këtë xhiro...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve