Të gjitha lajmet

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Lazio?

Si kaloi gjysmëvjetori te Lazio?

Shkruan: LUAN MORINA

17 Shkurt, 2018 @16:00

Igli Tare ka bërë punë të zgjuar tek Lazio. Ndoshta pak ka pasur fat edhe me Simone Inzaghin, por si ka arritur të menaxhoj Lotiton, është një mrekulli! Largimi i Bielsas i cili pasi e kanë pritur gati një vit, rrezikoi ti dërgonte në Serie B, ka qenë hapi më i mençur i Lotitos dhe Tares. Shtyrja në largimin e tij në fakt!

Këtë janar arritën të vazhdojnë kontratën e De Vriij duke vendosur një klauzolë që s’do ta linte të shkonte bash belesh! Kanë mbrojtje të mirë, ama kanë shumë vrima që priten të dalin në pah muajve të ardhshëm. Vetëm nëse del të jetë kjo pas kualifikimit në Champions, do të ishte e mrekullueshme për Lazion.

Milinkovic Savic

Kualifikimi u nevojitet pasi me paratë që marrin nga UEFA, si dhe shitjen e yjeve si Milinkovic-Savic e Anderson, do të mund të investonin në marrjen e talentëve të ri.

Talentët te Lazio nuk janë edhe aq të shumtë. Asnjë nuk kalon Milinkovic-Savicin dhe Strakoshën, e shumica e të tjerëve nuk janë të denjë për një ekip kampioni. Si rrjedhojë, Lazio është larg të 2000-tave, porse viteve të fundit kurrë nuk kanë qenë më afër tyre.

Strakosha

Kanë qenë kockë tepër e fortë për tu përtypur nga ekipet e mëdha italiane, duke krijuar një identitet ekipi këtë sezon. Kanë shpartalluar ekipe si në Itali ashtu edhe në Evropë, por i nevojitet një rezervë Ciro Immobiles. Si dhe konsistenca e formës së tij.

Një titull eventual në kupë, apo pse jo edhe në Evropë, do të ishte më shumë se që duhet për këtë ekip në rritje. Për momentin, le të vazhdojnë me lojërat e bukura, shumë të kënaqshme për shikuesit neutral!

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Tottenhami?

17 Shkurt, 2018 @8:00

Ekipi me futbollin më të mirë në Premier League tri vitet e...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Interi?

16 Shkurt, 2018 @16:00

Nuk është hera e parë që Interi në nëntor është kandidat për...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Juventusi?

16 Shkurt, 2018 @8:45

Juventusi ka talentë. Nuk është ekipi më i talentuar në Itali....

NATA E EUROPA LIGËS

Milan mbron nderin italian

15 Shkurt, 2018 @23:40

Kanë përfunduar ndeshjet e para të fazës së parë eliminatore...

KOMUNIKATA E SKËNDERBEUT

Skënderbeu sqaron situatën

15 Shkurt, 2018 @16:32

Klubi i Skënderbeut ka dalë me një komunikatë si reagim ndaj...

RENDITJA E FIFAs, SHKURT 2018

Ngritje në FIFA për Kosovën e Shqipërinë

15 Shkurt, 2018 @16:01

Renditja e fundit e reprezentacioneve të FIFA-së ka parë këtë...

PORTO - LIVERPOOL

Super Liverpool, në çerekfinale me goleadë

Foto: Squawka

14 Shkurt, 2018 @22:49

Vazhdojnë mbrëmjet e mira për skuadrat angleze në Evropë. Pas...

REAL MADRID - PSG

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

14 Shkurt, 2018 @22:38

Me fitoren e Real Madridit është mbyllur dueli i parë i 1/8 së...

KUPA E KOSOVËS: DRE-ARB

Hamiti show, Drenica në çerekfinale

14 Shkurt, 2018 @22:33

Njeriu që ka përfunduar pjesën vjeshtore të stinorit si...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

Të gjitha lajmet nga Serie A