Të gjitha lajmet

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Manchester United?

Si kaloi gjysmëvjetori te Manchester United?

Shkruan: LUAN MORINA

9 Shkurt, 2018 @9:00

Ardhja e Sanchezit në vend të Mkhitaryanit është biznes i mirë për ‘djajtë’. Largojnë një lojtar të pashfrytëzuar sa duhet, në një pozitë të cilën nuk e shfrytëzojnë për një lojtar që është i domosdoshëm për një pozitë që është goxha e rëndësishme për ta.

Sanchezi sjell ngritje në pozitat aq të nevojshme në krahë të Manchesterit. Martial ka talentin, por nuk ka vazhdueshmërinë e formës. Rashford nuk e ka asnjërën për mendimin tim. Lingard ka pasur disa javë të mahnitshme, por gjithnjë do të mbetet nën cilësitë e një krahu të denjë për Manchesterin.

Mkhitaryan

Të padenjë për këtë ekip janë edhe më shumë se gjysma e ekipit, duke nisur nga tre çerekët e mbrojtjes. As Valencia as Young nuk janë krahë mbrojtjeje. Pa marrë parasysh nëse shënojnë nga një supergol kohë pas kohe, cilësia e tyre në këto pozita është ofenduese për Manchesterin, ngjashëm si dy qendërmbrojtësit pas Baillyt.

Është vetëm një gjysmë-ekipi kampionësh në këtë Premier League të stërmbushur me lojtarë cilësor, prandaj vera nevojitet edhe për së paku gjysmë miliardë eurosh investime. Një krah sulmi dhe dy krahë mbrojtjeje, me disa largime të nevojshme janë të domosdoshme.

Manchester United

Këtë gjysmë-vjetor jo pahiri Manchesteri është larg Cityt. Në fakt, janë njëjtë sikur City i vitit të kaluar, me një mbrojtje të tmerrshme. Shto kësaj edhe një sezon të kaluar të lodhshëm me pak pushim që ka nisur bajagi herët me Superkupën e Evropës, dhe kemi një Manchester United që në Premier League është duke bërë më shumë se që ka kapacitet.

Më shumë se që do e prisnim ne skeptikët dhe njohësit e njëmendtë të cilësisë së Premier League.

KOLUMNE

Afati i janarit në Bundesliga

Foto: FCBayern Official

8 Shkurt, 2018 @13:07

Bayernliga është një ligë e kategorive të ulëta të futbollit...

LONDRA

Luis Enrique në krye të Chelseat!

8 Shkurt, 2018 @11:34

Sipas lajmeve të fundit, Chelsea ka arritur marrëveshje me...

ITALIA

Di Biagio e kthen

8 Shkurt, 2018 @11:17

Sulmuesi problematik Mario Balotelli si dhe Gianluigi Buffon, janë...

PRIMAVERA TIM CUP 17/18

Shqiptarët çojnë Milanin në finale

Dyshja shqiptare e Milan Primavera, Emir Murati dhe Ismet Sinani/ Foto: acmilan.com

8 Shkurt, 2018 @8:52

Dy futbollistët e rinj, startues te Milan primavera, Emir Murati dhe...

FERIZAJI

Drejt bregdetit për përgatitje

7 Shkurt, 2018 @21:35

Duke ditur kushtet e vështira që i kanë ekipet e Ligës së Parë...

LIRIA

Liria organizon miqësore ndaj Rahovecit

FOTO: BOROZANI

7 Shkurt, 2018 @20:43

Në prag të fillimit të sezonit pranveror të Superligës, skuadra...

KUPA E TURQISË

Fenerbahçe fiton dhe kalon në gjysmëfinale

7 Shkurt, 2018 @20:34

Me rezultat të njëjtë si në ndeshjen e parë, edhe sonte...

KF LLAPI

Me barazim mbyll përgatitjet

Foto: FC LLAPI

7 Shkurt, 2018 @20:17

Me barazim i ka mbyllur përgatitjet në Turqi skuadra e Llapit. ...

KAPITENI I SHKUPIT

Orhan Ibishi te Besa

7 Shkurt, 2018 @15:48

Ekipi i futsallit nga Peja, FC Besa futsall, ka zyrtarizuar përmes...

KRYETARI

Rizgjedhet

BOROZANI/ L. D.

7 Shkurt, 2018 @13:45

Kryetari i FSHF-së edhe për katër vitet e ardhshme do të jetë...

MOHAMED SALAH

I pari edhe te autorët

Foto: premierleague.com

1 Maj, 2018 @15:02

Futbollisti i Liverpoolit, Mohamed Salah, është emëruar lojtari i...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

FA CUP: 1/2

United vs. Chelsea, finalja e FA Cup

Foto: BT Sports

22 Prill, 2018 @16:48

Pas Manchester Unitedit, finalisti i dytë i FA Cup është Chelsea....

Të gjitha lajmet nga Premier League