Të gjitha lajmet

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Paris St Germain?

Si kaloi gjysmëvjetori te Paris St Germain?

Shkruan: LUAN MORINA

24 Janar, 2018 @8:15

Ajo çfarë do të duhej të ndodhte tek PSG këtë vit do të ishte eliminimi nga Reali i Madridit, pastaj në pranverë të blinin Cristiano Ronaldon ose Gareth Balein. Apo të dytë?!

Megjithatë, për momentin besoj se PSG do të mund të mposht Realin dhe të kalojë në çerekfinale! Shanset për të fituar s’janë inekzistente, por jo edhe aq të lehta. Kanë pak përparësi që kanë krijuar një epërsi të mirë në ligë, por angazhimi edhe në kupë e kupën e ligës, mund të jetë barrë shtesë.

Neymar & Mbappe

Ardhja e Neymarit dhe Mbappes ka pasur ndikimin e pritur në sulm. Që të dy kanë shënuar me bollëk, megjithatë nevojitet edhe pak më shumë kohë për të krijuar një treshe sulmi si BBC apo MSN. Për momentin nuk ka KCN. Jo pa arritur 100 gola këtë vit kalendarik, diçka që nuk duhet të jetë problem sidomos në ligën e Francës.

Me ardhjen e këtyre dyve, Pastore, Di Maria e Lucas Moura janë emra që mund të afrojnë kah barazimin balancin e PSG-së. Të tre duket se do të largohen në momentin që marrin oferta të mira. Ky është një vendim edhe më i lehtë me Lo Celson i cili muajin e fundit ka gjetur një vend startues në formacioni ne PSG. Rabbiot e Verratti moti patën dëshmuar veten. Mbrojtja është e sigurt me Kimpemben e Marquinhosin dhe Thiago Silvan si një mentor.

Emery

Pjesa e parë e sezonit ka kaluar si është më së miri. Pozita e parë në grup në Ligën e Kampionëve ka qenë një sukses që kërkon menjëherë të kalojnë në një nivel edhe më të lartë qysh në rrethin e parë eliminator. Liga e Kampionëve, ndeshja kundër Realit do të përcaktoj suksesin e këtij sezoni për PSG. Garat kombëtare janë në plan të dytë.

Paris

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Chelsea?!

23 Janar, 2018 @14:54

Nëse mund të nxjerrin para nga shitja e Mitchy Batshuayit, Chelsea...

AMIT GULUZADE

Drita me mesfushor nga Azerbejxhani

23 Janar, 2018 @13:34

Skuadra e Dritës pak më parë ka bërë të ditur përmes faqes...

DIEGO COSTA

Lëndimi e lë jashtë

23 Janar, 2018 @13:22

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, që nisi vrullshëm te...

PHILIPPE COUTINHO

Në listën e të ftuarve

23 Janar, 2018 @10:29

Përforcimi i fundit i Barcelonës, braziliani Philippe Coutinho,...

SWANSEA - LIVERPOOL

Van Dijk debuton, Liverpool mposhtet

Fotot: premierleague.com

22 Janar, 2018 @22:56

Ndeshja e parë në Premier League e rekord transferit botëror të...

JUVENTUS - GENOA

E pesta me radhë, Juve mban hapin

22 Janar, 2018 @22:46

Një gol ka mjaftuar. Juventus ka shënuar edhe fitoren e pestë me...

MIQËSORE

Kosova U19 niset për Antalja

22 Janar, 2018 @22:31

Në kuadër të përgatitjeve të ekipit U-19 të Kosovës, e cila...

RAFINHA

Inter zyrtarizon lojtarin e Barcelonës

22 Janar, 2018 @22:14

Inter ka regjistruar përforcimin e janarit. Ai është lojtari i...

ZYRTARE

Zyrtarizohet edhe Mkhitaryan

22 Janar, 2018 @19:35

Përveç Sanchezit që u zyrtarizua te United, edhe Henrikh...

ZYRTARE

United zyrtarizon Sanchezin

Foto: MUFC Official

22 Janar, 2018 @19:26

Pas shumë shumë spekulimeve, më në fund vjen lajmi nga faqja...

MILOT RASHICA

Rashica në 11-shen e xhiros

22 Janar, 2018 @15:50

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, po vazhdon...

FABINHO

Liverpool blen brazilianin e Monacos

Foto: liverpoolfc.com

28 Maj, 2018 @21:49

Liverpool arrin marrëveshje me Monacon për blerjen e mesfushorit...

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 Maj, 2018 @13:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që...

PSG

Parisi zyrtarizon trajnerin e ri

14 Maj, 2018 @17:13

Është zyrtarizuar trajneri i ri i PSG-së. Bëhet fjalë për...

DANI ALVES

Edhe Alves mungon në Botëror!

11 Maj, 2018 @18:10

Kampionati Botëror “Rusia 2018” nuk do të ketë në dispozicion të...

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

8 Maj, 2018 @23:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers,...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1