Të gjitha lajmet

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren ndaj Madagaskarit në Francë, ka mbajtur sot stërvitjen e parë nën urdhërat e zviceranit, Bernard Challandes, që erdhi në krye të Kosovës në fillim të këtij muaji.

Derisa FFK e ka quajtur “formë shumë të mirë dhe frymë bashkëpunimi e optimizmi” stërvitjen e futbollistëve nën Challandesin, kapiteni i reprezentacionit, portieri Samir Ujkani ka thënë se ekipi është pjekur.

“Kemi ndjekur me lehtësi udhëzimet dhe teknikat e kërkuara nga trajneri. Tashmë falë përvojës së përbashkët gjithçka është më lehtë,” ka thënë Ujkani, derisa ka folë edhe për kundërshtarët e radhës.

“Respektojmë kundërshtarët. Burkina Faso nuk është aspak ekip i lehtë. Me përvojën që kemi jam optimist se do të luajmë mirë dhe do të shfaqim fuqinë. Duhet të kemi parasysh se fuqia e ekipit nuk është te talentët si individë të veçantë, por te koordinimi që të funksionojmë si një trup i vetëm,” ka thënë Ujkani.

Kosova më 24 mars luan ndaj Madagaskarit, ndërsa më 27 mars luan ndaj Burkina Fasos. Të dyja ndeshjet do të zhvillohen në Jean Rolland të Francoville’it, pranë Parisit.

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 Mars, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës ‘Elite Round’, përfaqësuesja U19 e...

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 Mars, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj...

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 Mars, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj...

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 Mars, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për...

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 Mars, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria...

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 Mars, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj...

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 Mars, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të...

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 Mars, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u...

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 Mars, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në...

JAVA XXII

Liga e Parë, terminet e xhiros XXII

BOROZANI

19 Mars, 2018 @20:33

Janë përcaktuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve