Të gjitha lajmet

REZULTATI I TAKIMIT

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

3 Shtator, 2017 @10:34

Mediat kroate kanë transmetuar në detaje procesin e marrjes së vendimit për vazhdim të ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës.

Ndeshja u ndërpre mbrëmë për shkak të shiut të madh, ndërsa do të vazhdojë sot prej orës 14:30.

“Pas ndërprerjes së ndeshjes së djeshme, ka pasur komunikim intenziv të dy Federatave dhe FIFAs e UEFAs, që çoi në caktimin e mbledhjes në mëngjesin e sotëm, ora 9:00. Gjatë takimit, delegati i FIFAs dhe referët bashkë me zyrtarët e ekipeve të Kroacisë e Kosovës kanë shikuar barin e stadiumit dhe kanë vendosur se sot mund të luhet aty. Duke marrë parasysh Rregulloren e FIFAs, që thotë se ndeshja duhet të luhet brenda 24 orëve nëse lejojnë kushtet e terrenit, si dhe duke pasur parasysh se nuk ka pasur termine tjera të lira për zhvillimin e kësaj ndeshjeje, pasi që është në fund të kualifikimeve, është gjetur kompromisi mes FIFAs, dy Federatave, duke e lënë në dijeni edhe UEFAn, që ndeshja do të vazhdojë të dielën (sot, 3 shtator) me fillim në ora 14e30, nga minuta e 22-të e saj. Ekipet ndeshjen e vazhdojnë me formacionet që i kanë pasur në momentin e ndërprerjes në fushë. FIFA ka falenderuar Federatën e Kroacisë dhe të Kosovës për mirëkuptim dhe zgjidhjen e kësaj situate të jashtëzakonshme,” - ka qenë njoftimi zyrtar i dalë nga ky takim.

form

VENDIMI

Ndeshja vazhdon sot

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme që u ndërpre në minutën 21, Kroacia 0-0 Kosova/ Foto: cropix

3 Shtator, 2017 @9:02

Caktohet termini për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova. Sot...

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 Shtator, 2017 @21:27

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti...

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 Shtator, 2017 @20:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet...

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 Shtator, 2017 @20:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja...

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 Shtator, 2017 @20:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për...

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 Shtator, 2017 @19:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I...

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

2 Shtator, 2017 @18:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me...

KROACIA - KOSOVA

Kroacia vs. Kosova, publikohen formacionet

2 Shtator, 2017 @18:42

Janë publikuar formacionet e skuadrave të Kroacisë dhe Kosovës...

PJESA E PARË: SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Dominim total, por pa gol

2 Shtator, 2017 @17:53

Shqipëria ka nisur epokën me Christian Panuccin në krye të saj....

OPINION

Infrastruktura me facebook e petarda

BOROZANI/ L. D.

2 Shtator, 2017 @16:32

Gjilani me rrethinë ka ma shumë banorë se Andorra bashkë me San...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018