Të gjitha lajmet

PARA SHORTIT

Sigal Prishtina mëson rivalët potenical në LK

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Sigal Prishtina mëson rivalët potenical në LK

5 Korrik, 2017 @9:29

Liga e Kampionëve të basketbollit është para shortit të saj, ndërsa Sigal Prishtina si pjesëmarrëse e re në te, nga 16 skuadra sa bëjnë pjesë në raundin e parë kualifikues, ka mësuar 8 klubet që do të mund të jenë rivalet potenciale të saja.

Kjo, pasi që Liga e Kampionëve në basketboll ka vendosur Sigal Prishtinën në vazon e ekipeve jobartëse.

Kështu, rivalë të Sigal Prishtinës në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve mund të jenë: Avtodor Saratov (RUS), Benfica (POR), Divina Seguros Joventut (ESP), Kalev Cramo (EST), Reisen Ludwigsburg (GER), Telenet Giants Antwerp (BEL), Tsmoki Minsk (BLR) dhe Vytautas (LTU).

Njejtë, cilido kundërshtar që i bie në short Sigal Prishtinës, bardhekaltërit do të jenë vendas në ndeshjen e parë.

Shorti mbahet më 11 korrik në Mies të Zvicrës. Ndërsa ndeshjet kualifikuese zhvillohen më 19 dhe 21 shtator.

Sigal Prishtina është duke bërë pjesë në vazon jobartëse, bashkë me Lulea (SWE), Bosna Royal Sarajevo (BIH), Dinamo Tbilisi (GEO), Donar Groningen (NED), Kapfenberg Bulls (AUT), Karposh Sokoli (MKD) - që nuk do të jenë kundërshtaret e bardhekaltërve në short.RIVALËT POTENCIAL TË PRISHTINËS:

Avtodor Saratov (RUS) Benfica (POR) Divina Seguros Joventut (ESP) Kalev Cramo (EST)
Reisen Ludwigsburg (GER) Telenet Giants Antwerp (BEL) Tsmoki Minsk (BLR) Vytautas (LTU).

EUROPIANI U 18 - DIV C

Dita II: Kosova - Armenia

Foto: fiba.com

5 Korrik, 2017 @8:32

Basketbollistët e Kosovës U18 në Kampionatin Europian të...

DARDAN BERISHA

Dardani në bisedime me Prishtinën

Dardan Berisha me top, derisa ishte pjesë e Sigal Prishtinës/ BOROZANI/ E. D.

5 Korrik, 2017 @7:36

Basketbollisti më i dalluar i Kosovës aktualisht, Dardan Berisha,...

KOSOVA U18

Grupmoshat U18 mposhten nga Norvegjia

Foto: FBK

4 Korrik, 2017 @21:56

Në ditën e parë të Kampionatit Evropian, Divizioni C, që po...

JORDAN MORGAN

Olimpija blen Morganin

4 Korrik, 2017 @12:15

Ekipi i Union Olimpijas nga Ljubljana ka arritur marrëveshje me...

EDMOND AZEMI

Pensionohet kapiteni

4 Korrik, 2017 @9:43

Në parakualifikime për Botërorin Kina 2019, përfaqësuesja e...

SHQIPËRIA

Edhe kuqezinjtë nisin përgatitjet

4 Korrik, 2017 @9:31

Kombëtarja shqiptare në basketboll, ka nisur përgatitjet për...

ACADEMIC BULTEX 99

Ekip i ri në BIBL 2017/18

4 Korrik, 2017 @7:59

Liga Ballkanike (BIBL) ka bërë të ditur mbrëmë se në stinorin e...

TRANSFER

Dahlman te nënkampioni i Holandës

KB Peja/ Korniza

3 Korrik, 2017 @20:33

Njëri prej basketbollistëve më të mirë të Pejës në stinorin e...

KOSOVA U18

Kosova U18 niset drejt Qipros

3 Korrik, 2017 @19:01

Përfaqësuesja U18 e Kosovës është nisur drejt Qipros, ku do të...

SINAN GULER

Fenerbahçe merr lojtarin e Galatasarayit

ntvspor.net

3 Korrik, 2017 @15:37

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, transferoi Sinan Gulerin...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga