Të gjitha lajmet

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

Prishtina s’lejoi befasi

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina
Rahoveci
Sigal Prishtina 99 : 93 Rahoveci
Alban VESELI 32 pikë Tyler DEIHL 27 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt, arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat 99-93 dhe e përfundoi stinorin me vetëm një humbje.

Alban Veseli, shënoi 32 pikë në këtë ndeshje dhe ishte koshashënuesi më i mirë te Prishtina, derisa u ndihmua edhe nga Filip Bundovic me 27 pikë e 12 kërcime, kurse ylli veteran Granit Rugova luajti me shifrat magjike triple-double (12 pikë, 11 kërcime e 11 asistime).

Te Rahoveci më i miri ishte Tyler Deihl me 27 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Sigal Prishtina, sivjet ka pësuar vetëm një herë nga Bashkimi, derisa në 27 ndeshjet e tjera arriti t’i mposht kundërshtarët, kurse Rahoveci, e përfundoi stinorin në pozitën e tretë dhe në Play Off do të përballet me Bashkimin.

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 Prill, 2018 @17:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin...

PLAYOFF: LIGA E DYTË

Istogu - Don Bosko, finalja e Play Off-it në Ligën e Dytë

donbosko-kosova.com

20 Prill, 2018 @15:08

Pas Istogut, i cili e eliminoi Kastriotin, skuadra e dytë finaliste...

GAME 3: SPURS - WARRIORS

Kampioni aktual vazhdon rrugën pa gabime

Foto: nba.com

20 Prill, 2018 @10:51

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, nuk gaboi edhe në...

GAME 3: PELICANS - BLAZERS

Pelikanët një fitore larg kualifikimit

20 Prill, 2018 @10:44

New Orleans Pelicans po vazhdojnë me performancë të mirë në Play...

GAME 3: HEAT - 76ERS

Rikthehet Embiid, rikthehet epërsia

Foto: nba.com

20 Prill, 2018 @10:34

Me rikthimin e qendrës gjigante të Philadelphia 76ersit, Joel...

PLAYOFF

Vashat e Bashkimit deklasojnë Prishtinën

20 Prill, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit e nisën Play Offin me një avantazh shumë të...

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 Prill, 2018 @9:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69,...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu në finale të Play Off-it

Foto: FBK

19 Prill, 2018 @16:00

Pas dy fitoreve ndaj Kastriotit, skuadra e Istogut ka arritur të...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 Prill, 2018 @17:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 Prill, 2018 @19:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga