Të gjitha lajmet

PAS 5 STINORËSH

Sigal Prishtina rikthen Ahmet Kandemirin

Ahmet Kandemir, trajner. Rikthehet te Prishtina/ BOROZANI/ Erdis Driza

Sigal Prishtina rikthen Ahmet Kandemirin

29 Qershor, 2017 @11:21

Sigal Prishtina rikthen Ahmet Kandemirin

Skuadra e Sigal Prishtinës ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, për fillim të stinorit 2017/18.

Bardhekaltërit kanë emëruar trajnerin turk, Ahmet Kandemir, në krye të ekipit, në stinorin kur Prishtina pret debutimin në Ligë të Kampionëve të basketbollit.

Kandemir, ka qenë trajner i Sigal Prishtinës 5 stinorë më parë, me të cilët pat fituar Kupën e Kosovës në Final Fourin e organizuar në Sezai Surroi të Prizrenit.

Ai ka drejtuar skuadra me emër në Turqi në vitet e kaluara si Besiktas dhe Pinar Karsiyaka.

EDICIONI I DHJETË

BIBL nis përgatitjet për edicionin jubilar

BOROZANI/E.D./Arkiv

29 Qershor, 2017 @10:39

Liga Ballkanike e basketbollit, që në stinorin e kaluar ka pasur 4...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina para shortit për Ligën e Kampionëve

BOROZANI/A.P.

29 Qershor, 2017 @10:11

Mbrëmë në Mies të Zvicrës, në shtëpinë e basketbollit...

OFFICIAL

Chris Paul në Houston Rockets

Foto: nba.com

29 Qershor, 2017 @9:52

Houston përgatitjeve për stinorin 2017/18 i hyri si raketë....

NBA AWARDS

MVP: Russell Westbrook

Foto:nba.com

27 Qershor, 2017 @9:08

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, është...

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit Draymond Green

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:55

Ylli i Golden State Warriorsit, Draymond Green, e fitoi çmimin...

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Malcolm Brogdon

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:45

Talenti i Milwaukee Bucksit, Malcolm Brogdon, është zgjedhur rookie...

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA Mike D’Antoni

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:37

Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2016/17 në NBA, është...

JUSTIN BLACK

Justin Black në Chartres Metropole të Francës

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @7:45

Basketbollisti amerikan që ishte ndër më të dalluarit te Bashkimi...

JABARIE HINDS

Hinds në elitën e Hungarisë

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @7:07

Basketbollisti amerikan që shkëlqeu te Sigal Prishtina në stinorin...

NBA AWARDS

Debutuesit, zgjedhen pesëshet e sezonit

26 Qershor, 2017 @19:09

Përveç mbrojtësve më të mirë të sezonit, janë zgjedhur edhe...

LOJTARI I YLLIT

Harmon, MVP i ndeshjes Ylli-Borea

Foto: R. Gashi/ FB

28 Shkurt, 2018 @23:13

Basketbollisti amerikan i Golden Eagle Yllit, Michael Harmon, ka...

BUJAR LOCI

I pakënaqur me performancën, i kënaqur me mentalitetin

Bujar Loci, trajner i Rahovecit/ BOROZANI/ Arkiv/ L. D.

28 Shkurt, 2018 @22:34

Trajneri pejan i Rahovecit, Bujar Loci, në deklaratën e tij pas...

FINAL 8: YLLI - BOREA

Ylli ‘ndriçon’ në fund, arrin Final Four-in

BOROZANI / ARKIV

28 Shkurt, 2018 @22:13

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sonte mes Yllit nikoqir dhe...

FINAL 8: YLLI - BOREA

Gjithçka e barabartë pas 20 minutave

BOROZANI / ARKIV

28 Shkurt, 2018 @21:21

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati mes Yllit dhe Boreas...

FINAL 8: RAHOVECI - KERASANI

Rahoveci, skuadra e parë e Final Four-it

Borozani / Arkiv

28 Shkurt, 2018 @19:55

Në duelin e parë të ‘Final 8’ që ka nisur sot në Suharekë,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga