Të gjitha lajmet

KUSH DO T'I SHPËTOJË?!

Simeone ose Sampaoli te Argjentina!!!

Simeone ose Sampaoli te Argjentina!!!

11 Prill, 2017 @14:01

Pas shkarkimit të Edgardo Bauzas sot në mëngjes nga detyra e tij si selektor i Argjentinës, kanë filluar përfoljet për njeriun që mund ta zëvendësojë atë.

Bauza

Diego Simeone, trajner aktual i Atletico Madridit dhe Jorge Sampaoli, trajner aktual i Sevillës - janë dyshja më e përfolur që do të mund të merrnin karrigen e nxehtë të gauchosëve.

S

Argjentina, pas rezultateve befasuese në mars në kualifikime për Botëror Rusia 2018 ka vënë në rrezik kualifikimin direkt.

PARA NDESHJES: DORTMUND-MONACO

Dueli i ekipeve që shënojnë shumë

11 Prill, 2017 @12:29

Përballja ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Monacos në Ligën e...

PARA NDESHJES: JUVENTUS-BARCELONA

Juventus s’është mposhtur nga Barcelona në Torino

11 Prill, 2017 @12:11

Sonte nisin duelet çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe njëra...

TERMINET E NDESHJEVE

Përcakohet orari i xhiros XXVI të Superligës

BOROZANI/A. P.

11 Prill, 2017 @8:35

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare, FFK ka bërë...

SUPERLIGA TURKE

Adebayor me hat-trick pas 6 vitesh

Emmanuel Adebayor duke festuar hat-trickun e tij. Të parin pas 6 viteve!

11 Prill, 2017 @7:32

Skuadra e Istanbul Basaksehirit, që po konisderohet si një...

ARSENE WENGER

Kam drejtuar mbi 1100 ndeshje dhe kështu s’kemi pësuar!

10 Prill, 2017 @22:47

Pas humbjes së sontme nga Crystal Palace, trajneri i Arsenalit,...

CRYSTAL PALACE vs ARSENAL

Arsenali turpërohet në “Selhurst Park”

Foto: premierleague

10 Prill, 2017 @21:35

Vazhdojnë problemet e Arsenalit! Pas fitores ndaj West Hamit në...

LA LIGA

Legjenda e Arsenalit në krye të Granadas

10 Prill, 2017 @19:59

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Granadas ka njoftuar që...

WORLD CUP 2026

Botërori 2026, ofertë e përbashkët nga 3 shtete

10 Prill, 2017 @19:49

Përmes një lajmi të publikuar pak më parë, është bërë e...

BESA - LLAPI

Besa mposht Llapin, ruan vendin e dytë

10 Prill, 2017 @13:22

Në takimin e luajtur në “Karagaç”, skuadra e Besës e ka mposhtur...

PAS INCIDENTIT

Prishtina ndjen keqardhje për rastin në tribuna

Foto: prishtinafc.com

10 Prill, 2017 @11:48

Skuadra e Prishtinës ka lëshuar sot një komunikatë për media, ku...

NË ZAGREB

Maqedonia mezi pret kthimin e Arijan Ademit

7 Prill, 2017 @12:02

Selektori i reprezentacionit të Maqedonisë, Igor Angelovski, ka...

FIFA TOP RANKING

Brazili, pas 7 viteve arrin kreun

6 Prill, 2017 @10:34

Përfaqësuesja e Brazilit në futboll, është bërë ekipi i parë...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kosova regjistron rënie të madhe në FIFA renditjen mujore

Foto: epa

6 Prill, 2017 @10:04

Pas humbjes nga Islanda në kualifikuesen e fundit për Botërorin...

KONGRESI 41 i UEFAs

Duka nuk zgjedhet në KE të UEFA-së

Armand Duka (FSHF) mbetet pa hyrë në KE të UEFA-së.

5 Prill, 2017 @12:08

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka, nuk ka...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018