Të gjitha lajmet

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @12:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës dhe e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, është lënduar dhe nuk do të udhëtojë me përfaqësuesen në miqësoret e paralajmëruara në Austri dhe Sllovaki.

Njoftimin e ka dhënë faqja zyrtare e FBK-së sot, ndërsa rikthimi i Sinanit pritet të bëhet për rreth dy javë, derisa të rikuperohet.

Përfaqësuesja e Kosovës ka filluar stërvitjet nga fillimi i këtij muaji, ndërsa miqësoret i ka arazhuar për datat 15 dhe 19 korrik në Austri, përkatësisht Sllovaki, ku selektori i ri i vendit, Brad Greenberg, pritet që të testojë për herë të parë lojtarët në një duel.

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @12:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @13:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @10:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @9:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @5:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @21:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

KOSOVA U18 @ EURO DIV C

Me fitore, dalin të pestit në europian

Foto: fiba.com

9 Korrik, 2017 @15:10

Basketbollistët e Kosovës U18 kanë arritur të shënojnë fitore...

KRUNOSLAV SIMON

Efes merr kroatin Simon

9 Korrik, 2017 @14:57

Basketbollisti kroat (i lindur: 1985, i gjatë: 197 cm.) Krunoslav...

MARKELLE FULTZ

Lëndohet numri 1 i draftit

9 Korrik, 2017 @10:03

Mallkimi i Philadelphias, vazhdoi edhe sivjet. Pas çdo drafti...

MINNESOTA

Jamal Crawford kalon te “ujqit”

9 Korrik, 2017 @9:40

Basketbollisti veteran, Jamal Crawford, kaloi në radhët e Minnesota...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @17:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019