Të gjitha lajmet

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @15:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do të mund t’i bashkohet ekipit në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë, ka pësuar lëndim në dorën e majtë të tij gjatë përgatitjeve.

Pasi që Borozani.com kontaktoi me lojtarin, Sinani bëri të ditur se u lëndua në një duel me Granit Rugovën, ku pësoi në bicepsin e majtë të tij.dora

Gazmend Sinani pritet të kthehet për afro katër javë nga lëndimi derisa të shërohet dora e tij.

Kosova në ndërkohë, do të zhvillojë dy miqësore, ndaj Austrisë dhe Sllovakisë.

Gjithsesi, Gazmendi pret që të jetë plotësisht i gatshëm për stinorin e ri basketbollistik.

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @14:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @14:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @14:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @12:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @12:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @12:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @13:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @10:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @9:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @5:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

YLLI - PEJA

Pesëshet e para: Ylli - Peja

27 Tetor, 2017 @18:54

Pak para fillimit të ndeshjes, janë publikuar skuadrat përkatëse...

TERMINET E XHIROS VI

Nesër nis xhiroja VI e Superligës

26 Tetor, 2017 @21:47

Dy ndeshje të zhvilluara dhe dy të shtyera nga xhiroja e pestë e...

BOREA-TREPÇA

37 pikë të Williamsit sjellin fitoren e parë të Trepçës

26 Tetor, 2017 @20:31

Trepça ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në...

EKSKLUZIVE

Trajneri i Kerasanit tregon çelësin e fitores

Dritëro Sefaja, trajner i Kerasan Prishtinës/ Foto: KBPrishtina/Facebook

26 Tetor, 2017 @13:35

Kerasan Prishtina ka arritur një fitore të madhe dje në Gjakovë,...

PARA NDESHJES BOREA - TREPÇA

Debutimi i dyshes amerikane, Trepça për ringjallje në Pejë

26 Tetor, 2017 @10:30

Pas 4 humbjeve në 4 ndeshjet e para, skuadra e Trepçës fitoren e...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga