Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Skënderbeu barazon me Bursasporin

Skënderbeu barazon me Bursasporin

8 Janar, 2017 @18:05

Bursaspor
Skënderbeu Korçë
Bursaspor 0 : 0 Skënderbeu Korçë

Dueli ndërmjet kampionit aktual të Shqipërisë, Skënderbeut dhe ish kampionit të Turqisë, Bursasporit, ka përfunduar me rezultat të barabartë, 0-0.

Ekipi korçar e zhvilloi sot takimin e parë përgatitor në Antalya të Turqisë, ku po gjendet për përgatitje të stinorit pranveror.

Skënderbeu pati paraqitje të mirë në këtë ndeshje, e sidomos në pjesën e dytë kur edhe nuk munguan rastet për gol, mirëpo megjithatë në fund takimi përfundoi me të njejtin rezultat sikur ai i fillimit, që mund të vlerësohet sukses pasi që përballë ishte një kundërshtar i cili pjesën vjeshtore e ka përfunduar në pozitën e pestë të Superligës turke.

Ky ishte testi i parë edhe për trajnerin e ri të skuadrës Ilir Daja, i cili e nisi takimin me këtë formacion: Shehi, Jashanica, Vangjeli, Osmani, Mici, Orelesi, Nimaga, Lilaj, Latifi, Gavazaj, Plaku.

Ndeshjen e radhës përgatitore Skënderbeu e luan më 13 janar ndaj skuadrës azere, Sumgayit.

FA CUP

Chelsea, lehtësisht në fazën tjetër

8 Janar, 2017 @17:49

Pas humbjes nga Tottenhami në mesjavë, Chelsea i është rikthyer...

SAN SIRO

Formacionet zyrtare: Milan - Cagliari

8 Janar, 2017 @17:24

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e radhës të xhiros...

TE ATALANTA

Etrit Berisha kthehet me fitore

Etrit Berisha sot/ Foto: chievoverona.it

8 Janar, 2017 @17:04

Pas një lëndimi që e la me muaj jashtë fushave, Etrit Berisha, i...

FA CUP

Pa gola në Anfield, vendos ndeshja e kthimit

8 Janar, 2017 @16:29

Me pothuajse asnjë lojtar nga skuadra e rregullt startuese,...

TE SHKËNDIJA

Lojtarët njoftohen me trajnerin, nisin përgatitjet

Tomas Brdariç, ish-reprezentuesi i Gjermanisë në ditën e parë të punës me Shkëndijën/ Foto: kfshkendija.com

8 Janar, 2017 @15:33

Shkëndija e Tetovës sot ka nisur fazën përgatitore për pjesën...

UDINESE - INTER

Perisic shkëlqen, Interi fiton dhe ngjitet

8 Janar, 2017 @14:30

Me fitore ka nisur viti 2017 për Interin. Skuadra zikaltër e fitoi...

HUAZIMI

Chelsea kthen Aken

8 Janar, 2017 @13:26

Chelsea ka përfunduar huazimin e futbollistit Nathan Ake para kohe...

TE BARCELONA

Rakitic jashtë ekipit

8 Janar, 2017 @13:11

Mesfushori kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, është lënë jashtë...

PARA NDESHJES, UDINE v INTER

Inter gati për ndeshjen e parë të vitit 2017

Foto: inter.it

8 Janar, 2017 @11:41

Me Mauro Icardin kapiten, Inter ka publikuar 11-shen startuese për...

ARMANDO SADIKU

Sadiku i bashkohet Tramezzanit në Lugano

Armando Sadiku me shall të Luganos sot/ Foto: fclugano.com

7 Janar, 2017 @17:31

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka arritur...

REKORDI

Real Madrid barazon rekordin e Barcelonës

Foto: realmadrid.com

7 Janar, 2017 @17:04

Me fitoren e sotme ndaj Granadas në La Liga, Real Madrid ka zgjeruar...

KUKËSI - PARTIZANI

Pa gola në ndeshjen e javës

Foto: Kati Zhubi

26 Shkurt, 2017 @16:59

Pa gola u mbyll dueli kryesor i xhiros së XXIII në Superligën...

VLLAZNIA - SKËNDERBEU

Liridon Latifi ngrit Skënderbeun në krye të tabelës

25 Shkurt, 2017 @19:17

Ish-futbollisti i Prishtinës, Liridon Latifi, ka qenë njeriu që ka...

PASUROHET

Sebino Plaku fiton gjyqin me Slaskun

25 Shkurt, 2017 @16:45

Sulmuesi i Skënderbeut, Sebino Plaku, ka fituar në Dhomën e...

GJATË CEREMONISË

Duka mesazh lojtarëve: Festa ka mbaruar

BOROZANI/ L. D./ Arkiv

22 Shkurt, 2017 @11:11

Gjatë ceremonisë së prezentimit të fanellave të reja të...

FOTOGRAFI

FSHF prezenton fanellat e reja të kombëtares

22 Shkurt, 2017 @10:35

Përmes një ceremonie, ku ka kujtuar vitet e kaluara dhe fanellat e...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore