Të gjitha lajmet

SHORTI I RAUNDIT III

Skënderbeu dhe Shkëndija, mund të ndeshen me AC Milan!

Foto: fckairat.com

Skënderbeu dhe Shkëndija, mund të ndeshen me AC Milan!

14 Korrik, 2017 @8:39

Dy skuadrat shqiptare në garë për kualifikim në Europa Ligë, Skënderbeu dhe Shkëndija, sot do të kuptojnë rivalët e tyre potencialë të raundit të tretë të kësaj gare.

Skënderbeu dhe Shkëndija janë në raundin e dytë kualifikues dhe kanë nxjerrë rezultate pozitive pas dueleve të para, ndërsa pas ndeshjeve të kthimit, nëse arrijnë të kalojnë raundin e dytë, do të kuptojnë që tash rivalin e radhës.

Në ora 13:00 sot në Nyon të Zvicrës hidhet shorti për raundin e tretë të Europa Ligës, ku 33 të kualifikuarve nga raundi i dytë i bashkangjiten edhe 25 ekipe tjera të reja që kërkojnë kualifikimin nga raundi i tretë.

E në raundin e tretë kualifikues Europa Ligës i shtohen ekipe të fuqishme europiane në mesin e të cilave: Zenit RUS, Athletic Bilbao ESP, Fenerbahçe TUR, Sparta CZE, Milan ITA, PSV NED, etj.Ekipet që i shtohen shortit nga raundi i tretë:

Zenit (RUS) coefficient 87.106
Athletic Club (ESP) 60.999
Fenerbahçe (TUR) 51.840
Sparta Praha (CZE) 48.135
AC Milan (ITA) 47.666
PSV Eindhoven (NED) 46.212
Braga (POR) 37.366
Gent (BEL) 35.480
PAOK (GRE) 35.080
Krasnodar (RUS) 32.106
Bordeaux (FRA) 29.333
Everton (ENG) 29.192
Marseille (FRA) 28.333
Dinamo Zagreb (CRO) 26.050
Freiburg (GER) 20.899
Austria Wien (AUT) 17.070
Panathinaikos (GRE) 15.080
Marítimo (POR) 14.866
Sion (SUI) 14.415
Oleksandriya (UKR) 9.526
Olimpik Donetsk (UKR) 8.526
Oostende (BEL) 8.480
Dinamo București (ROU) 6.370
Universitatea Craiova (ROU) 4.870
Arka Gdynia (POL) 3.950

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @22:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Tottenham Hotspurs

15 Korrik, 2017 @9:35

Spurs luajnë futbollin më të bukur ndoshta në ishull. Për më...

ANALIZAT VERORE

Vera te Bayern

14 Korrik, 2017 @22:23

E vetmja gjë që ka bërë Ancelotti ndryshe nga paraardhësi i tij...

ANALIZAT VERORE

Vera te Chelsea

14 Korrik, 2017 @9:16

Shtatëdhjetë milionë për Alex Sandron?! Kur e ke Marcos Alonson,...

ISH TOP GOLASHËNUESI

Osmani i kthehet Vushtrrisë

Labinot Osmani, ish-golashënuesi më i mirë i Superligës/ BOROZANI/ D.S.

14 Korrik, 2017 @8:19

Sulmuesi i njohur i ekipeve të Kosovës, që stinorin e kaluar ishte...

ANALIZAT VERORE

Vera te FC Inter

13 Korrik, 2017 @22:07

Interi ka blerë mjaftueshëm vitin e kaluar. Edhe një verë më...

KAIRAT - SKENDERBEU

Rezultat i favorshëm për Skënderbeun

13 Korrik, 2017 @20:24

Përkundër se ekipi kundërshtar është shumë më i pasur dhe më...

SHKENDIJA - HELSINKI

Super Ibraimi me hat-trick, afron Shkëndijën në rrethin e tretë

13 Korrik, 2017 @20:01

Sulmuesi i Shkëndijës, Besart Ibraimi, ka shënuar hat-trick sot...

11-SHJA

Formacioni i Skënderbeut, para ndeshjes ndaj Kairatit

13 Korrik, 2017 @15:01

Skuadra e Skënderbeut ka bërë të ditur 11-shen që do t’i dalë...

ONLINE NDESHJE

Këtu shikoni direkt Kairat-Skënderbeu

13 Korrik, 2017 @14:48

Prej orës 16:45 nis ndeshja ndërmjet Kairat Almatyt dhe Skënderbeu...

MIQËSORE: SYDNEY - ARSENAL

Lacazette debuton me gol te Arsenali

13 Korrik, 2017 @13:25

Sulmuesi i ri i ekipit të Arsenalit, Alexander Lacazette, ka...

NË GJILAN

Drita siguron edhe portën

Leutrim Rexhepi, anëtar i ri i Dritës së Gjilanit

13 Korrik, 2017 @12:28

Portieri i deritashëm i ekipit të Ferizajit, Leotrim Rexhepi,...

HAFNAFJORDUR - VIKINGUR

Vikingur shpreson në raundin e tretë

13 Korrik, 2017 @12:18

Pasi që eliminoi Trepçën’89 bindshëm në raundin e parë...

LEGIA

Legia e Sadikut, pranë raundit të tretë

13 Korrik, 2017 @12:07

Skuadra e re e sulmuesit të Shqipërisë, Armando Sadiku, Legia...

RED BULL SALZBURG

Valon Berisha, zgjidhet më i miri

13 Korrik, 2017 @11:36

Me një gol të shënuar, lojën e treguar dhe me anën e tij...

TELEVIZONET

Shkëndija - Helsinki, në TV

13 Korrik, 2017 @11:18

Takimi Shkëndija - HJK Helsinki në kuadër të turit të dytë...

ELTON BASRIU

Liria përforcon mbrojtjen me Basriun

13 Korrik, 2017 @11:05

Ditën e 12 korrikut klubi futbollistik Liria nënshkroi edhe me një...

ANALIZAT VERORE

Vera te AS Roma

13 Korrik, 2017 @9:03

Një agim i ri tek Roma! Me Monchin si drejtor të ri të futbollit,...

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 Maj, 2018 @18:37

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore