Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Skënderbeu Korçë
Tirana
Skënderbeu Korçë 1 : 0 Tirana
H.Salihi (P) 84'

Stadiumi i qytetit - Korçë

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e 84’ të takimit i ka mjaftuar Skënderbeut që ta mposht Tiranën në ndeshjen kryesore të xhiros XXXIV në Kategorinë Superiore të Shqipërisë.

Kjo fitore e mban në luftë për titull Skënderbeun, që tashmë ka vetëm 1 pikë më pak se Kukësi lider kur kanë mbetur edhe 2 xhiro deri në fund të kampionatit. Sipas të gjitha gjasave, gjithçka do të vendoset xhiron e ardhshme në duelin direkt mes skuadrave, duel në të cilin Kukësi dhe Skënderbeu do të ndeshen në qytetin verior të Shqipërisë.

TABELA AKTUALE KATEGORIA SUPERIORE

Në anën tjetër, kjo humbje e lë Tiranën në vendin e parafundit, vend i cili bën që ky klub ta rrezikojë dukshëm rënien nga kategoria.

BOCA JUNIORS vs RIVER PLATE

“Superclasico” i takoi River Plates

15 Maj, 2017 @9:08

Njëri ndër derbit më të mëdha të botës, Boca Juniors - River...

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @18:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin...

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @18:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të...

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @18:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

SKENDERBEU-VLLAZNIA

Çmenduri në Korçë, 7+, 3 penallti, 2 gola pas minutës 90!

6 Maj, 2017 @20:04

Skënderbeu dhe Vllaznia kanë zhvilluar një ndeshje që kishte...

PARTIZANI-KUKËSI

“Bingo” për Skënderbeun, barazojnë Partizani-Kukësi

5 Maj, 2017 @20:16

Derbi i kryesuesve të Kategorisë Superiore të Shqipërisë...

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 Prill, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i...

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 Prill, 2017 @19:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e...

VLLAZNIA-PARTIZANI

Shkodranët ndalin Partizanin, Kukësi mbetet lider

16 Prill, 2017 @19:50

Partizani i Tiranës nuk ka arritur që të shënojë fitore në duel...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore