Të gjitha lajmet

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @12:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës në kualifikime për Eurobasket 2017, Klemen Prepelic, është anëtar i ri i ekipit të Parisit, Paris - Levallois.

Prepelic ka kaluar te parisienët pas një stinori shumë të mirë të kaluar në Limoges Elite, ku ka pasur mesatare prej 15.8 pikëve, 2.7 kërcimeve dhe 3.7 asistimeve për ndeshje në 33 duele të zhvilluara në Pro A ligën elite të Francës.

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @11:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole,...

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @14:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @14:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @12:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @12:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @8:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @7:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @14:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @13:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @13:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

PLAY I SIGAL PRISHTINËS

Givova Scafati zyrtarizon Lawrence’in

Foto: fiba.basketball

11 Dhjetor, 2017 @23:01

Skuadra italiane që garon në ligën e dytë, Givova Scafati, ditë...

DARDAN BERISHA

10 pikë në fitoren e lehtë

Foto: nymburk/fb

11 Dhjetor, 2017 @22:47

Në ndeshjen e mbetur të xhiros së tretë të elitës së...

NË ÇEKI

Snajperi i Dardanit gjuan 4/5 në fitoren e radhës

Foto: nymburk basketball/ fb

10 Dhjetor, 2017 @13:11

Skuadra çeke, ku javë më parë kaloi Dardan Berisha, Nymburk, ka...

MUNDOBASKET 2023

Ku do mbahet FIBA Botërori 2023?

Graph.: fiba.basketball

8 Dhjetor, 2017 @13:01

Shtëpia e basketbollit botëror, FIBA, nesër mbrëma do të vendos...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Dardani i kthehet Champ’s Ligës me fitore

Foto: fiba.basketball

6 Dhjetor, 2017 @23:31

Dardan Berisha, që u largua nga Sigal Prishtina javën e kaluar dhe...

Të gjitha lajmet nga International