Të gjitha lajmet

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 Tetor, 2017 @18:59

Sllovenia
Skocia
Sllovenia 2 : 2 Skocia
R.Bezjak 52' 72' L.Griffiths 32', R.Snodgrass 88'

Stadion Stožice (Ljubljana)

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka humbur vendin e dytë të Grupit F.

Takimi i luajtur sonte në Ljublanë u mbyll 2-2, ndërsa fitorja e Sllovakisë ndaj Maltës bën që sllovakët ta marrin vendin e dytë, vend i cili i mundëson Sllovakisë që të luftojë për një vend në Botëror përmes fazës play-off, gjithmonë nëse kjo përfaqësuese arrin të futet në listën e 8 vendeve të dyta më të mira nga 9 vendet e dyta të grupeve sa janë gjithsej.

GRUPET DREJT BOTËRORIT TË RUSISË

Në takimin tjetër të grupit, Anglia lidere fitoi 0-1 në takimin ndaj Lituanisë.

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 Tetor, 2017 @18:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj...

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 Tetor, 2017 @16:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në...

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 Tetor, 2017 @16:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë...

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 Tetor, 2017 @16:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur...

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 Tetor, 2017 @15:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018