Të gjitha lajmet

SERIE A

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

Foto: juvecaserta.it

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

10 Prill, 2017 @19:57

Pas 7 humbjeve radhazi, Juvecaserta e Dardan Berishës ka shënuar fitore në Serie A të Italisë, duke e mposhtur Auxilium Fiat Torinon me rezultat 83-76.

Reprezentuesi i Kosovës, Dardan Berisha, ka qenë i jashtëzakonshëm për aq minuta sa ka qenë në fushë. Ai në 18 minuta sa qëndroi në parket ka shutuar 5 herë për tre pikë, duke shënuar 4 treshe.

Juve

Dardani ka shënuar gjithsej 14 pikë në ndeshje, ndërsa ka kontribuuar edhe me 4 kërcime tjera në fitoren e skuadrës.

Pas kësaj fitoreje Juvecaserta ka bilanc 10-16. Ndërsa Auxilium Torino 12-14.

DUELI I TRETË KAMPIONAL

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

10 Prill, 2017 @17:23

Skuadra e Bashkimit dhe ajo e Pejës do të ndeshen të mërkurën...

PLAY OFF

Perëndimi gati për Play Off

10 Prill, 2017 @8:43

Konferenca e Perëndimit, është kompletuar për Play Offin 2016/17....

REKORD HISTORIK

I madhi Westbrook! Thyen legjendën

10 Prill, 2017 @8:18

Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, ka arritur...

PEJA - BASHKIMI

Peja fiton ndeshjen e mbetur ndaj Bashkimit

9 Prill, 2017 @18:45

Në duelin e mbetur nga xhiroja e XIV, Peja e mposhti Bashkimin në...

SIGAL PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Fitore e lehtë për Sigal Prishtinën

8 Prill, 2017 @21:07

Ndeshja e sontme kundër Vëllaznimit, i ka shërbyer më shumë si...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @20:55

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën...

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

8 Prill, 2017 @19:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu,...

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @12:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @12:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @9:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

FIBA EUROPE CUP

Triumf i Prishtinës në Belgjikë

18 Tetor, 2017 @22:22

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të madhe në nismë të FIBA...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Belfius Mons - Sigal Prishtina

18 Tetor, 2017 @20:14

Janë publikuar pesëshet startuese të Belfius Monsit dhe të Sigal...

FIBA EUROPE CUP 2017/18

Prishtina nis Grupin G në Belgjikë

18 Tetor, 2017 @10:21

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve të Basketbollit, Sigal...

GRUPI G i FIBA EUROPE CUP

Dihen të gjithë rivalët e Prishtinës

12 Tetor, 2017 @14:43

Me ndeshjet e përfunduara mbrëmë vonë, FIBA Europe Cup ka...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

Të gjitha lajmet nga International