Të gjitha lajmet

GRUPI F: GJERMANIA - MEKSIKA

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

Fotot: squawka

Sombrerot befasojnë kampionin Botëror

17 Qershor, 2018 @17:55

Gjermania
Meksika
Gjermania 0 : 1 Meksika
35' H. Lozano

Luzhniki, Moskë

Kampioni i Botës është mposhtur në përballjen e parë të Botërorit Rusia 2018.

Thomas Muller

Meksikoja ka befasuar Gjermaninë, me fitore minimale, të arritur përmes golit të Rodrigo Lozanos në pjesën e parë të ndeshjes.

ORARI dhe TABELA

Në pjesë të dytë, Gjermania me tërë fuqinë ra mbi portën meksikane, por porta e Guillermo Ochoas nuk u prek përgjatë gjithë ndeshjes.

Germany

Fitorja e madhe e Meksikës i bën ata të shkojnë në festë të papritur, derisa Gjermania kampione duhet të merr me seriozitet ndeshjet tjera, për të dalë nga grupi.

Germany vs Mexico

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 Qershor, 2018 @17:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

BRAZILI

Për të gjashtin

17 Qershor, 2018 @16:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 Qershor, 2018 @12:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

SERBIA

Histori e dështimeve

17 Qershor, 2018 @12:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash… ...

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 Qershor, 2018 @11:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen...

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 Qershor, 2018 @11:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e...

SPANJA

Dominuesit spanjoll dhe Vendimi

17 Qershor, 2018 @11:34

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës....

CHRITIAN ERIKSEN

Loja e mirë, s’ta fiton ndeshjen

Foto & Stats: fifa.com

17 Qershor, 2018 @11:08

Mesfushori dhe lojtari më i mirë danez në Botëror, Christian...

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

17 Qershor, 2018 @17:13

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar...

ZVICRA

Zvicra e shqiptarëve për befasi

17 Qershor, 2018 @17:00

Shekulli i traktateve, shekulli XIX ka bërë Zvicrën vend neutral...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

BRAZILI

Për të gjashtin

17 Qershor, 2018 @16:54

Për pesë herë kampionët e botës, gjithçka pos titullit duket...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 Qershor, 2018 @12:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018