Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: KERASAN-DRITA

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

14 Maj, 2017 @15:53

Kerasan Prishtina
Drita
Kerasan Prishtina : Drita

Përballja që nis në ora 19e15 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve të Prishtinës sonte ndërmjet Kerasan Prishtinës (e parafundit në Superligë) dhe Dritës (finaliste e Play-Offit në Ligë të Parë) pritet që të sjellë emoocione të mëdha.

Kjo pasi që, ky është dueli i parë i serisë së Play-Outit të Superligës dhe Kerasan kërkon mbijetesën, ndërsa Drita kthimin në Superligë.

Drejtësinë në ndeshje do ta ndajnë: Xhavit Beqiri, Ngadhnjim Shabani dhe Amar Djekovic.

PAS NDESHJES

Locke: Luajtëm me zemër dhe fituam

Kayel Locke, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:21

Pas fitores ndaj Prishtinës, për media foli Kayel Locke, lojtari...

PAS NDESHJES

Prakuraitis: Na befasoi agresiviteti i Bashkimit

Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:17

Përveç trajnerit të Bashkimit, pas ndeshjes foli edhe Prakuraitis,...

PAS NDESHJES

Radovic: Fitore e merituar, u shpërblye puna

Dragan Radovic, majtas, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @21:11

Pas fitores së Bashkimit në ndeshjen e parë finale ndaj...

GAME 1: PRISHTINA - BASHKIMI

Fitore në udhëtim, Bashkimi merr epërsinë!

13 Maj, 2017 @20:52

Në takimin e parë të serisë finale mes Prishtinës dhe Bashkimit,...

LIVE: PRISHTINA - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi mbetet në epërsi

Foto: Borozani direkt nga ndeshja e parë finale mes Prishtinës e Bashkimit, maj 2017

13 Maj, 2017 @20:27

Pas 30 minutave lojë në ndeshjen mes Prishtinës dhe Bashkimit,...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Bashkimi me epërsi në pushim

BOROZANI

13 Maj, 2017 @19:38

Sikurse në fillimin e çerekut të parë edhe në fillimin e...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Çereku i parë i barabartë

13 Maj, 2017 @19:18

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të serisë...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

13 Maj, 2017 @18:45

Pas pak do të fillojë ndeshja e parë e serisë finale të...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Jemi favoritë, por me kujdes

13 Maj, 2017 @17:35

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, ka thënë se...

DRAGAN RADOVIC, TRAJNER I BASHKIMIT

Radovic: Titulli, dhuratë e merituar

13 Maj, 2017 @17:33

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, mendon se titulli kampion për...

SIGAL PRISHTINA - PEJA

Prishtina, lehtë ndaj Pejës

FOTO: Arkiv

11 Nëntor, 2017 @19:51

Sigal Prishtina, pa u lodhur fare, e regjistroi fitoren e tetë të...

TREPÇA - KERASAN PRISHTINA

Trepça i revanshohet Kerasanit

BOROZANI/ A. P.

11 Nëntor, 2017 @19:45

Skuadra mitrovicase, Trepça, e cila në ndeshjen e parë të...

RAHOVECI - YLLI

Rahoveci, përsëri më i mirë se Ylli

Foto: KBRahoveci/ Facebook

11 Nëntor, 2017 @18:50

Sikurse në ndeshjen e parë në këtë stinor, edhe në të dytën...

FORMACIONET: SIGALPRISHTINA-PEJA

5-shet startuese: Prishtina-Peja

11 Nëntor, 2017 @18:00

Para ndeshjes Sigal Prishtina - Peja, trajnerët përkatës të...

FORMACIONET: TREPÇA-KERASAN

5-shet startuese: Trepça-Kerasan

11 Nëntor, 2017 @17:56

Para ndeshjes Trepça - Kerasan Prishtina, trajnerët përkatës të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga