Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Sonte, finalja e Superkupës

Sonte, finalja e Superkupës

6 Prill, 2017 @12:38

Me fillim në ora 18:00 sonte në Tiranë zhvillohet finalja e Superkupës së Shqipërisë, ku takohen dy ekipet aktualisht më të mira të basketbollit atje, Vllaznia dhe Tirana.

Të dyja ekipet janë përforcuar mjaft këtë stinor dhe së fundi janë edhe në krye të tabelës së klasifikimit në Shqipëri. Tirana e Vllaznia pritet që të arrijnë edhe finalen e Play-Offit të Shqipërisë, pasi që të nis Play-Offi. Ndeshja zhvillohet në pallatin e sporteve “Asllan Rusi”.

KOSOVA U-16 F

Trajneri Thaqi me grumbullimin e radhës për U16

6 Prill, 2017 @12:29

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

PREJ DERBIT

Hajrizi e Moser gjobiten për tekniket e tyre nga derbi

Foto: KB Prishtina/ G. Bajqinovci

6 Prill, 2017 @12:22

Në derbin e Superligës së Kosovës në basketboll të cilën e...

KOSOVA U-18 M

Lista e Sefajës dhe Zeqirit për grumbullimin e Kosovës U18

Foto: Fiba.com

6 Prill, 2017 @9:58

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi...

NGA INFORMATORI NR. 11

Borea-Megasport, regjistrohet me rezultat zyrtar

6 Prill, 2017 @9:19

Përballja ndërmjet Boreas së Pejës dhe Megasportit të Prizrenit...

INFORMATORI NR 24 I SUPERLIGËS

Gjobë për trajnerin dhe ndihmës-trajnerin e Yllit

BOROZANI/ Arkiv/ D. S.

6 Prill, 2017 @9:02

Në përballjen të cilën Rahoveci e mposhti Yllin për herë të...

FIBA EUROPE CUP

Mësohen finalistët e FIBA Europe Cup

5 Prill, 2017 @20:16

Gara europiane, FIBA Europe Cup, pjesë e së cilës kanë qenë edhe...

SIGAL PRISHTINA - PEJA

Prishtina fiton superderbin, epërsi e madhe për Playoff

Foto: KB Prishtina

5 Prill, 2017 @19:31

Sigal Prishtina e ka fituar superderbin e Superligës, duke e...

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Epërsi dyshifrore për Prishtinën

Foto: KB Prishtina

5 Prill, 2017 @19:12

Sigal Prishtina ka hyr me epërsi dyshifrore në çerekun e fundit...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Peja s’lejon shkëputjen e Prishtinës

Foto: KB Prishtina

5 Prill, 2017 @18:40

Ka përfunduar edhe pjesa e parë e ndeshjes Sigal Prishtina - Peja,...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Prishtina avancon në çerekun e parë

Foto: KB Prishtina

5 Prill, 2017 @18:18

Ka përfunduar çereku i parë i superderbit të Superligës, Sigal...

VLLAZNIA-TIRANA

Superkupa e Tiranës

10 Prill, 2017 @19:13

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore shumë më të...

SERIE A

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

Foto: juvecaserta.it

10 Prill, 2017 @18:57

Pas 7 humbjeve radhazi, Juvecaserta e Dardan Berishës ka shënuar...

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u...

PAS MOSZHVILLIMIT TË NDESHJES

KB Tirana dënon dhunën e djeshme

7 Prill, 2017 @9:08

Përmes një komunikate të lëshuar në Facebook, KB Tirana, ka...

SHTYHET

Shtyhet Superkupa e Shqipërisë, përleshje tifozësh

7 Prill, 2017 @8:24

Superkupa e Shqipërisë në basketboll që është dashur të...

Të gjitha lajmet nga International