Të gjitha lajmet

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @7:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të Maqedonisë, liga ballkanike do të mësojë kampionin e ri të saj.

Kumanova ose Beroe, për herë të parë do të stolisen me medaljen e artë nga kjo garë dhe epërsia pas ndeshjes së parë është te ekipi bullgar, që shënoi fitore në duelin e parë final me 29 pikë dallim, 84-55.

RAPORTI I NDESHJES SË PARË

Kumanova duhet ta bëj të pamundurën për të përmbysur këtë koshdallim dhe për të fituar. Ndërsa Beroe pritet të mbajë rezultatin dhe të sulmojë për edhe një fitore, pasi që krejt presioni është te vendasit.

Kampioni i fundit i BIBL është Sigal Prishtina.

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 Prill, 2017 @13:29

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVI në Superligë

17 Prill, 2017 @13:02

Pas ndeshjeve të zhvilluara në fundjavën që e lamë pas,...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 1

Houston deklason Oklahomën

Foto:nba.com

17 Prill, 2017 @8:49

Houston Rockets, me lehtësi e kaloi pengesën e parë ndaj Oklahoma...

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka...

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:12

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @7:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasani rrëzon Vëllaznimin nga Superliga!

16 Prill, 2017 @19:59

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të...

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @19:43

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në...

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasan shkon në pushim me epërsi

16 Prill, 2017 @18:49

Kerasan Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi të vogël ndaj...

IBRI-LEVSKI

Vugdalic debuton me humbje

BOROZANI/Arkiv

6 Dhjetor, 2017 @23:11

Ish-trajneri i Bashkimit, Muharem Vugdalic, ka debutuar me humbje në...

FOTIS TAKIANOS

Në ritëm ndaj Rilskit

Fotis Takianos, trajner i Bashkimit/ BOROZANI/ A. P.

6 Dhjetor, 2017 @15:37

Trajneri i Bashkimi, Fotis Takianos, në deklaratën e tij për...

NESËR NDESHJA E RADHËS

As 48 orë pushim i plotë, para ndeshjes së radhës

BOROZANI/Arkiv

6 Dhjetor, 2017 @9:39

Prej se përfundoi ndeshja e mbrëmshme Bashkimi-Academic pak pas...

BASHKIMI-ACADEMIC

Bashkimi i sigurt në shtëpi

5 Dhjetor, 2017 @21:09

Skuadra e Bashkimit ka shënuar fitoren e dytë në Sezai Surroi nga...

TIRANA-RILSKI

Tirana mposhtet nga Rilski

5 Dhjetor, 2017 @20:33

Skuadra e Tiranës ka pësuar humbjen e parë në shtëpi në kuadër...

Të gjitha lajmet nga Balkan League