Të gjitha lajmet

2017/2018 START

Sot nis stinori i ri në BIBL

Sot nis stinori i ri në BIBL

10 Tetor, 2017 @8:50

Me 2 ndeshje sot dhe një që zhvillohet nesër, nis stinori i ri i ligës ballkanike në basketboll.

KB Tirana e hap stinorin si mysafir në Gjevgjeli ndaj ekipit Blokotehna, ndërsa në duelin tjetër të sotëm Ibri nga Rozhaja pret Akademik Bultexin.

Nesër zhvillohet ndeshja Levski 2014 - Kumanova.

KB Bashkimi, javën që vjen (18 tetor) zhvillon duelin e parë të stinorit, si mysafir i ekipit maqedon, Blokotehna.

PAS 2 XHIROVE

Bashkimi U18 i vetëm në krye

9 Tetor, 2017 @19:04

Pas dy xhirosh të zhvilluara në Superligën U18, Bashkimi U18 ka...

BASHKIMI-BOREA

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

8 Tetor, 2017 @21:33

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në...

KALAJA - PROBET PRISHTINA

Femrat e Prishtinës, mposhtin Kalanë në nismë të stinorit

8 Tetor, 2017 @21:09

Basketbollistet e Probet Prishtinës kanë nisur stinorin me fitore....

SFERA-DRITA

Drita e nis me fitore ndaj Sferës

8 Tetor, 2017 @21:04

Basketbollistet e Dritës së Gjilanit e kanë nisur stinorin e ri...

BASHKIMI - BOREA

Bashkimi në epërsi dyshifrore pas 20 minutave

FOTO: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @20:53

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi udhëheq me rezultat...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @19:42

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 Tetor, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 Tetor, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të...

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në...

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 Tetor, 2017 @21:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide...

NË KRYEQYTET

Tirana prezenton 3 përforcimet e huaja

3 Tetor, 2017 @8:30

Një amerikan, një maqedon dhe një serb janë përforcimet e fundit...

NË PRIZREN

Bashkimi sonte kompletohet në stërvitje

29 Shtator, 2017 @16:14

Përmes një njoftimit të botuar pak më parë, skuadra e Bashkimit...

ZYRTARE

Edhe një përforcim te Bashkimi

15 Shtator, 2017 @23:12

Pas 4 transferimeve që veç diheshin, Bashkimi ka zyrtarizuar edhe...

ZYRTARE

Tirana përforcohet me amerikanin e Pelisterit

15 Shtator, 2017 @20:56

Përveç vazhdimit të kontratës me kapitenin Erkand Karaj, Tirana...

ZYRTARE

Erkand Karaj vazhdon me Tiranën

15 Shtator, 2017 @20:50

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi basketbollistik Tirana ka bërë...

Të gjitha lajmet nga Balkan League