Të gjitha lajmet

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 Shtator, 2017 @22:27

Spanja
Italia
Spanja 3 : 0 Italia
Isco 14' 40, A.Morata 77'

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari evropian me më shumti paraqitje zyrtare për një përfaqësuese, Spanja e ka deklasuar me rezultat 3-0 Italinë.

Dy golat e Iscos i dhanë Italisë epërsinë 2-0 pas pjesës së parë, kurse për 3-0 u përkujdes Alvaro Morata i inkuadruar nga banka rezervë.

GRUPET RUSIA 2018

Kjo fitore e mban të vetme në krye të grupit përfaqësuesen e Spanjës, ndërsa siç dihet në këtë grup ndodhet edhe Shqipnia, e cila sonte e mposhti Lihtenshtajnin me rezultat 2-0.

Gjithashtu, duhet përmendur fakti që kjo është humbja e parë e Italisë në një ndeshje kualifikuese që nga viti 2006. Në këtë periudhë 11-vjeçare italianët kanë kaluar 59 ndeshje radhazi pa humbje.

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 Shtator, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet...

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 Shtator, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja...

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 Shtator, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për...

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 Shtator, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I...

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

2 Shtator, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me...

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 Shtator, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet...

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 Shtator, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja...

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 Shtator, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për...

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 Shtator, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I...

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

2 Shtator, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018