Të gjitha lajmet

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 Shtator, 2017 @22:27

Spanja
Italia
Spanja 3 : 0 Italia
Isco 14' 40, A.Morata 77'

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari evropian me më shumti paraqitje zyrtare për një përfaqësuese, Spanja e ka deklasuar me rezultat 3-0 Italinë.

Dy golat e Iscos i dhanë Italisë epërsinë 2-0 pas pjesës së parë, kurse për 3-0 u përkujdes Alvaro Morata i inkuadruar nga banka rezervë.

GRUPET RUSIA 2018

Kjo fitore e mban të vetme në krye të grupit përfaqësuesen e Spanjës, ndërsa siç dihet në këtë grup ndodhet edhe Shqipnia, e cila sonte e mposhti Lihtenshtajnin me rezultat 2-0.

Gjithashtu, duhet përmendur fakti që kjo është humbja e parë e Italisë në një ndeshje kualifikuese që nga viti 2006. Në këtë periudhë 11-vjeçare italianët kanë kaluar 59 ndeshje radhazi pa humbje.

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 Shtator, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet...

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 Shtator, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja...

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 Shtator, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për...

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 Shtator, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I...

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

2 Shtator, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018