Të gjitha lajmet

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

Spanja demolon nënkampionin e botës

11 Shtator, 2018 @21:37

Spanja
Kroacia
Spanja 6 : 0 Kroacia
Saúl 24', Marco Asensio 33', L. Kalinić (AG) 35', Rodrigo 49', Sergio Ramos 57', Isco 70'

Stadiumi: Manuel Martinez Valero, Elche. Spanjë.
Spanja demolon nënkampionin e botës

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë Ligën e Kombeve.

Marco Asensio

Pas fitores ndaj Anglisë, spanjollët kanë mposhtur thellë edhe rivalin tjetër të Grupit 4 në Ligën A të Kombeve, Kroacinë dhe atë bindshëm 6-0.

ORARI I NDESHJEVE, REZULTATET, TABELA dhe GRUPET

Nënkampioni aktual i Botës, Kroacia, ka filluar turpshëm Ligën e Kombeve me një disfatë të tillë, ndërsa golat për Spanjën erdhën nga Saul 24’, Asensio 33, Kalinic AG 35’, Rodrigo 49’, Ramos 57’ dhe Isco 70’.

Luis Enrique

Tash, pas dy ndeshjeve të para në A4 të Kombeve, Spanja ka pikë maksimale, 6. Ndërsa Kroacia dhe Anglia, dy viktimat e Spanjës, do të masin forcat më 12 tetor për të kërkuar pikët e para në këtë grup.

GLASGOW RANGERS

Stërvitja e parë për Eros Grezdën

Foto: rangers fc

11 Shtator, 2018 @18:59

Futbollisti gjakovar i kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, sot...

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

11 Shtator, 2018 @16:39

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në...

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

11 Shtator, 2018 @16:38

Në takimin e luajtur në “Bajram Aliu” të Skenderajt, gola nuk...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 Shtator, 2018 @21:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve