Të gjitha lajmet

JULEN LOPETEGUI

Deri në fund të evropianit

Foto: getty images

Deri në fund të evropianit

22 Maj, 2018 @14:10

Trajneri i reprezentacionit të Spanjës, Julen Lopetegui, e vazhdoi kontratën deri më 2020.

Lopetegui, ka thënë se është i kënaqur me veprimet që i kanë bërë deri tash:

Jemi shumë të kënaqur me arritjet tona dhe jemi të emocionuar me vazhdimin që po na pret, për të pasur këtë vazhdimësi është gjithmonë e mirë. Është e qartë që ne jemi të kënaqur”, ka thënë strategu 51 vjeçar.

Spanja nuk ka pësuar ende nën udhëheqjen e trajnerit Julen Lopetegui, të cilët kanë bilanc prej 13 fitoreve e 5 barazimeve, pas 18 ndeshjeve të zhvilluara.

RUSIA 2018

Spanja gjendet në Grupin B së bashku me Portugalinë, Marokon dhe Iranin.

KËNGA ZYRTARE E BOTËRORIT

Era Istrefi në “Rusia 2018”

Foto: eraistrefi/fb

22 Maj, 2018 @13:01

Kosova në debutim të saj në kualifikime për Kampionatin Botëror...

FAREWELL MATCH

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

Foto: it.onefootball.com

22 Maj, 2018 @12:00

Është organizuar një ndeshje lamtumirëse për yllin italian...

DREJT PREMIER LEAGUES

100 milonë funta për Lewandowskin

22 Maj, 2018 @11:13

Skuadra londineze Chelsea, dëshiron ta forcojë repartin e sulmit me...

STRATEGU KILIAN

Manuel Pellegrini përsëri në Premier League

22 Maj, 2018 @10:54

Strategu kilian, Manuel Pellegrini, stinorin e ardhshëm do të jetë...

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 Maj, 2018 @10:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i...

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 Maj, 2018 @14:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës,...

KËNGA ZYRTARE E BOTËRORIT

Era Istrefi në “Rusia 2018”

Foto: eraistrefi/fb

22 Maj, 2018 @13:01

Kosova në debutim të saj në kualifikime për Kampionatin Botëror...

BELGJIKA DREJT RUSISË

Januzaj po, Nainggolan jo!

21 Maj, 2018 @11:25

Befason selektori i Belgjikës, Roberto Martinez. Në listën e...

FRANCA

Për Lacazette e Martialin, s’ka vend!

17 Maj, 2018 @21:25

Didier Deschamps ka publikuar sot listën e 23 lojtarëve të ftuar...

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

MEKSIKA

Me 39 vjet, në listë për Botëror

15 Maj, 2018 @22:32

Futbollisti i dikurshëm i Barcelonës, Rafael Marquez, mund të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018