Të gjitha lajmet

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 Tetor, 2017 @22:11

Spanja
Shqipëria
Spanja 3 : 0 Shqipëria
Rodrigo 16', Isco 23', Thiago Alcântara 26'

Jose Rico Perez, Alicante.
Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar biletën për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” duke e mposhtur Shqipërinë sonte në Alicante, 3-0.

Golat e shpejtë brenda 26 minutave të para të lojës kanë vendosur takimin. Rodrigo ka shënuar në debutim, ndërsa Isco dhe Thiago Alcantara kanë shënuar më pas për rezultatin e pjesës së parë, që siguroi gjithçka për spanjollët.

TABELA AKTUALE

Ivan Balliu dhe Hysen Memolla startuan për herë të parë te Shqipëria, ndërsa Ergys Kaçe dhe Taluant Xhaka të kthyer në ekip, nisën nga pozitat e tyre.

rodrigo

Kjo ka qenë humbja e parë e Christian Panuccit në një ndeshje zyrtare prej se ai u bë përzgjedhës i kuqezinjëve. Më parë, Panucci kishte shënuar fitore me Lihtenshtajnin dhe kishte barazuar me Maqedoninë. Tre rezultate të ndryshme, në tre ndeshje të para për italianin, para duelit të fundit në këto kualifikime, ndaj Italisë më 9 tetor në Shkodër.

pij

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të...

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 Tetor, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka...

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19...

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 Tetor, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte...

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 Tetor, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 Tetor, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur...

MODRIC 100

Modric sonte arrin 100-shin

Luka Modric

6 Tetor, 2017 @13:42

Pas 12 viteve karrierë të sukesshme në ekipin senior të...

FILLIM GURAZIU

2 ndeshje suspendim për fyerje

Fillim Guraziu me top/ Foto: arkiv

6 Tetor, 2017 @13:20

Futbollisti i KF Ferizajit që garon në Ligë të Parë të...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018