Të gjitha lajmet

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

10 Shtator, 2017 @19:16

Spanja
Turqia
Spanja 72 : 56 Turqia
Ricky Rubio 15 pikë Furkan Korkmaz 20 pikë

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës ka arritur ta eliminojë Turqinë vendase duke e mposhtur me rezultat 73-56, për të kaluar kështu në çerekfinale të kampionatit evropian.

Diferencën në pikë spanjollët e bënë në çerekun e parë dhe të fundit, ndërsa çereku i dytë dhe i tretë ishin më të barabartë.

EUROBASKET 2017 - SKEMA

Më i dalluari në këtë fitore të Spanjës ishte Ricky Rubio me 15 pikë, derisa pikë dyshifrore patën edhe vëllezërit Gasol e Sergio Rodriguez. Te turqit më i veçuari sonte ishte Korkmaz me gjithsej 20 pikë.

Në çerekfinale Spanjën e pret Gjermania, e cila gjithashtu nuk cilësohet rival i denjë për ‘Furinë e Kuqe’, e cila është favorite për ta fituar këtë kampionat evropian.

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @15:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @12:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @21:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @18:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @15:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë...

TRANSFER

Prishtina njofton edhe një përforcim

9 Shtator, 2017 @13:19

Pas rikhimit të Andrew Lawrence, sot Prishtina ka njoftuar opinionin...

TRANSFER

Andrew Lawrence rikthehet te Prishtina

9 Shtator, 2017 @13:16

Përmes një njoftimi në Facebook, Prishtina ka njoftuar që te...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

DHURATA E MADHE

Dragic në lot, merr fanellën e idhullit

Foto: fiba.com

20 Shtator, 2017 @9:40

“Kjo është njëra ndër dhuratat më të mira që kam marrë...

OPINION

Talentët e rinj

19 Shtator, 2017 @19:37

Njerëzit që kanë qenë në kryesi ose shtab teknik të KB...

EUROBASKET 2017

Shpallet pesëshja ‘All Star’ e kampionatit

17 Shtator, 2017 @22:06

Pas përfundimit të finales mes Sllovenisë e Serbisë, është...

EUROBASKET 2017

Dragic, MVP i kampionatit

Foto: fiba.com

17 Shtator, 2017 @22:01

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi! Goran Dragic është MVP...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket