Të gjitha lajmet

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Spanja
Maroko
Spanja 2 : 2 Maroko
Isco 19', Iago Aspas 90' 14' K. Boutaïb, 81' Y. En-Nesyri

Kaliningrad Stadium, Kaliningrad.

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një dramë që vështirë do të mund të parashikohej para ndeshjes.

Sidoqoftë, pasi që Iago Aspas barazoi rezultatin ndaj Marokut në minutat shtesë të takimit në 2-2, Spanja u kualifikua si lidere e Grupit B dhe do të ndeshet me Rusinë në të tetën e finales së Botërorit.

Maroku ndërkaq ka fituar pikën e parë në Botëror, para se të përgatis valixhet për kthim në vend.

TABELA dhe ORARI

Khalid Boutaib i dha avantazhin Marokut 0-1. Shpejt barazoi Isco, pas asistimit të Andres Iniestas, 1-1.

E 10 minuta para fundit të ndeshjes, Youssuef En-Nesyri shënoi për avantazhin maroken, 1-2.

Por, Iago Aspas barazoi në kohën shtesë dhe mozaiku iu kthye normales.

Spanja përfundoi grupin lidere, para Portugalisë, derisa Irani e Maroku u eliminuan.

a

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë...

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

11-SHET

Formacionet: Irani - Portugalia

25 Qershor, 2018 @18:05

Janë publikuar formacionet startuese të Iranit dhe të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018