Të gjitha lajmet

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

1 Korrik, 2018 @16:58

Spanja
Rusia
Spanja 1(3) : 1(4) Rusia
S. Ignashevich (AG) 12' 41' A. Dzyuba (P)

Luzhniki, Moskë.
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar rast, ndëshkohet dhe atë në mënyrën më të rrezikshme të mundshme.

Spain celebration

Kur spanjollët dukeshin se do të merrnin lehtë ndeshjen me avantazhin e shpejtë përmes autogolit të Sergei Ignashevichit, Artem Dzyuba barazoi nga penalltia për të çuar ekipet në pjesë, 1-1.

Në pjesë të dytë përkundër tentimeve Spanja nuk arriti të shënojë edhe njëherë dhe ndeshja shkoi në vazhdime. Aty, përkundër se fliste vetëm Spanja raste konkrete maksimalisht kishte - 1. Kur zëvendësuesi Rodrigo doli në krah të Akfineevit, por shuti i tij u mbrojt nga portieri rus.

RRUGA DREJT FINALES

E Rusia mençur, çoi ndeshjen deri te penalltitë, ku u tregua më e vëmendshme dhe me rezultat 4-3, pas penalltive eliminoi Spanjën nga Botërori.

Spain vs Russia

Ky është sukses historik i Rusisë, që për herë të parë si shtet në veti [pas ndarjes së BRSS-së] po arrin në tetëshen më të mirë të një Botërori.

Spanja vs RusiaPENALLTITË:

SPANJA RUSIA
Andres Iniesta GOL GOL Fyodor Smolov
Gerard Pique GOL GOL Sergei Ignashevich
Koke x GOL Aleksandr Golovin
Sergio Ramos GOL GOL Denis Cheryshev
Iago Aspas x - -

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 Korrik, 2018 @16:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i...

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 Korrik, 2018 @14:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta...

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 Korrik, 2018 @13:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së...

MESFUSHORI ANGLEZ

Jack Wilshere afër Fenerbahçes

Foto: uefa/el/fb

1 Korrik, 2018 @10:13

Mesfushori anglez Jack Wilshere, ditë më parë është liruar nga...

MAURIZIO SARRI

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

Foto: uefa.com

1 Korrik, 2018 @8:47

Trajneri i deritashëm i Napolit, Maurizio Sarri, me të filluar java...

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 Qershor, 2018 @20:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur...

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 Qershor, 2018 @18:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij,...

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 Qershor, 2018 @18:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së...

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 Qershor, 2018 @16:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka...

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 Qershor, 2018 @16:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 Korrik, 2018 @16:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i...

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 Korrik, 2018 @14:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta...

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 Korrik, 2018 @13:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së...

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 Qershor, 2018 @20:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018