Të gjitha lajmet

DARDAN BERISHA

S’patëm fat në fund

Foto: fiba.basketball

S’patëm fat në fund

14 Shtator, 2018 @13:39

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, përkundër lojës fenomenale të tij, pas ndeshjes ka thënë se ekipi nuk pat fat në fund për të arritur fitoren në fund. Kosova u mposht nga Maqedonia me 3 pikë dallim, 73-76.

“Dhamë 100% nga vetja dhe në fund për pak na iku fitorja. Luftuam deri në fund, por fat s’kishim në çastet e fundit dhe në fund Maqedonia iu gëzua fitores,” ka thënë ai ndër të tjera pas ndeshjes.

ORARI dhe TABELA

Dardani përfundoi ndeshjen me 32 pikë të shënuara, 6 kërcime e 4 asistime, derisa indeksi i vlefshmërisë së tij në lojë arriti kuotën 26.

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 Shtator, 2018 @13:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës...

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 Shtator, 2018 @21:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt...

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 Shtator, 2018 @20:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @19:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 Shtator, 2018 @17:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë...

KOSOVA - MAQEDONIA

Pesëshja e mundshme e Kosovës

13 Shtator, 2018 @17:40

Me fillim nga ora 20:30, Kosova pret Maqedoninë në kuadër të...

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 Shtator, 2018 @12:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani,...

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @11:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të...

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 Shtator, 2018 @11:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion...

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 Shtator, 2018 @13:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës...

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 Shtator, 2018 @12:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani,...

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

BOROZANI/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @20:26

Skuadra e Trepçës, që në stinorin e kaluar nuk arriti të kap...

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

11 Shtator, 2018 @15:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga