Të gjitha lajmet

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

Start i fuqishëm i Belgjikës

18 Qershor, 2018 @17:54

Belgjika
Panama
Belgjika 3 : 0 Panama
Dries MERTENS 47', Romelu LUKAKU 69' 75'

Fisht Stadium

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë!

‘Djajtë e Kuq’ sot shënuan fitore 3-0 ndaj Panamasë, për të treguar që janë një përfaqësuese për t’u shikuar me vëmendje sivjet.

Pjesa e parë u mbyll 0-0 përkundër dominimit belg, ndërsa epërsia e belgëve erdhi me të filluar pjesa e dytë. Ishte Mertens ai që shënoi një supergol dhe ia dha epërsinë shtetit të tij.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Më pas, ishte Romelu Lukaku, golashënuesi më i mirë në histori të Belgjikës, që shënoi 2 herë dhe e vendosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes, 3-0.

Kjo fitore bën që Belgjika të jetë në krye të Grupit G, ndërsa ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet sonte mes Tunizisë dhe Anglisë.

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 Qershor, 2018 @16:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që...

MAQEDONI

Zyrtarizohen dy largime nga Shkëndija

18 Qershor, 2018 @16:33

Përmes një lajmi të botuar në faqen zyrtare, klubi i Shkëndijës...

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @14:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 Qershor, 2018 @14:51

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në...

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 Qershor, 2018 @13:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një...

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se...

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 Qershor, 2018 @16:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që...

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @14:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 Qershor, 2018 @14:51

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në...

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se...

KOREJA JUGORE

A do të kenë fat koreanët?

18 Qershor, 2018 @12:52

Kamuflazhi Domethënë Koreja Jugore po përdor numra të ndryshëm...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018