Të gjitha lajmet

SPECIALE nga STINORI 2016/17

Stinori i rregullt, më i mirë i Bashkimit

BOROZANI/ A. P.

Stinori i rregullt, më i mirë i Bashkimit

28 Prill, 2017 @8:06

Stinori i rregullt, më i mirë i Bashkimit

Në stinorin e dytë të pjesëmarrjes në Ligën Ballkanike dhe në 15 vitet e fundit në Superligë, Bashkimi këtë stinor ka përjetuar kampionatit më të suksesshëm në fazën e rregullt. /borozani.com

Ekipi prizrenas ka arritur për herë të parë në vitet e fundit që të përfundojë në pozitë të dytë të klasifikimit stinorin, duke ia zënë vendin Pejës në këtë renditje, ku standardi i deritashëm shpeshherë ka qenë: “Bashkimi gjithmonë i treti” (posaçërisht në 5 vitet e fundit).

Herën e fundit që mbahet mend Bashkimi të ketë kryer stinorin në pozitën e dytë, është viti 2002! /borozani.com

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Portokallezinjtë nga Prizreni përfunduan stinorin me bilanc më të mirë, 23-5 dhe asnjëherë në 5 stinorët e fundit të Superligës nuk kanë pasur më shumë fitore sesa këtë stinor 2016/17, prej se luhet sistemi i garave me 28 ndeshje (dy herë brenda dhe dy herë jashtë me të gjitha skuadrat).

Njejtë, ekipi për herë të parë do të ketë përparësinë e terrenit vendas në gjysmëfinale, ndërsa nëse arrin të kualifikohet në finale të Play-Offit, do të jetë për herë të parë aty që prej stinorit 2008/09. /borozani.com

YLLI-VËLLAZNIMI

Ylli fiton, Vëllaznimi përshëndetet nga Superliga!

27 Prill, 2017 @22:14

Sonte kanë pasur rastin e fundit, që përmes një befasie të...

TREPÇA-KERASAN

Trepça mposht Kerasanin, mbyll stinorin e rregullt

BOROZANI/ Arian Paçarizi

27 Prill, 2017 @21:56

Trepça ka arritur që të fitojë përballjen e fundit të stinorit...

DRAFTI 2017

Lansohet lista e draftit 2017 për NBA

27 Prill, 2017 @18:05

Kryesia e NBA-së, e lansoi listën e 182 lojtarëve (137 prej...

ZHVILLIME

Prishtina në takim me drejtorin e ABA ligës

BOROZANI/E. D./ Arkiv

27 Prill, 2017 @13:43

Kryetari dhe drejtori i Sigal Prishtinës, sot kanë pasur një takim...

KB PEJA

Stinori më i dobët i Pejës në 5 vitet e fundit

BOROZANI/ A. P.

27 Prill, 2017 @12:49

Peja ka përfunduar stinorin e rregullt të Superligës në vend të...

KOBE BRYANT

S’i mungon basketbolli!

Foto: nba.com

27 Prill, 2017 @11:20

Ish-superylli i Los Angeles Lakersit, Kobe Bryant, nuk është...

2 NDESHJE

Sonte përfundon stinori i rregullt

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

27 Prill, 2017 @9:36

Dy ndeshje në program sot të xhiros XXVIII dhe të fundit të...

PLAYOFF I FEMRAVE

Penza dhe Prishtina një fitore para finales

27 Prill, 2017 @9:34

Skuadra e Penzës dhe Prishtinës janë pranë finales në...

CELTICS - BULLS @ GAME 5

Prej 0-2, Boston kalon 3-2 në epërsi

Foto: nba.com

27 Prill, 2017 @8:53

Nga dizavantazhi 2-0, Boston Celtics në ndeshjen e pestë e serisë,...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVIII

28 Prill, 2017 @11:29

Pesëshja e javës së fundit të stinorit të rregullt të...

YLLI-VËLLAZNIMI

Ylli fiton, Vëllaznimi përshëndetet nga Superliga!

27 Prill, 2017 @22:14

Sonte kanë pasur rastin e fundit, që përmes një befasie të...

TREPÇA-KERASAN

Trepça mposht Kerasanin, mbyll stinorin e rregullt

BOROZANI/ Arian Paçarizi

27 Prill, 2017 @21:56

Trepça ka arritur që të fitojë përballjen e fundit të stinorit...

ZHVILLIME

Prishtina në takim me drejtorin e ABA ligës

BOROZANI/E. D./ Arkiv

27 Prill, 2017 @13:43

Kryetari dhe drejtori i Sigal Prishtinës, sot kanë pasur një takim...

KB PEJA

Stinori më i dobët i Pejës në 5 vitet e fundit

BOROZANI/ A. P.

27 Prill, 2017 @12:49

Peja ka përfunduar stinorin e rregullt të Superligës në vend të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga