Të gjitha lajmet

ROSSONERI

Strategji e re, me Maldinin

Foto: acmilan.com

Strategji e re, me Maldinin

5 Gusht, 2018 @16:34

Paolo Maldini është rikthyer në Milan. Legjenda e klubit tashmë është zyrtarizuar si njeriu që do të udhëheq ekipin si Drejtor i Zhvillimit dhe Strategjisë Sportive.

Konferenca për shtyp do të mbahet nesër lidhur me ardhjen e Maldinit në klub, në Casa Milan, ndërsa Paolo Scaroni, ekzekutiv te rossonerët ka thënë: “Ka shumë fjalë që do të mund të thuhen për Maldinin dhe çka prezenton ai në Milan. Ka qenë privilegj të shikojmë atë si lojtar dhe jemi jashtëzakonisht të gëzuar që ka pranuar rolin e tij të ri në klub. Do të kthejmë Milanin aty ku e ka vendin.”

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 Gusht, 2018 @17:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

4 Gusht, 2018 @11:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 Gusht, 2018 @21:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat...

11-SHET

Formacionet: Drita - Dudelange

2 Gusht, 2018 @18:58

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Dudelanges....

SHKËMBIM

Juve - Milan, kompletohet shkëmbimi

2 Gusht, 2018 @11:03

Është kompletuar shkëmbimi i shumë përfolur mes Juventusit e...

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

2 Gusht, 2018 @10:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin...

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 Gusht, 2018 @10:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner!...

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 Gusht, 2018 @13:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të...

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 Gusht, 2018 @12:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

SHORTI

Sot hidhet shorti për stinorin 2018/19

Foto: ffk

1 Gusht, 2018 @8:14

Shorti për stinorin 2018/19 në Superligë dhe në Ligë të Parë...

SHKËMBIM

Juve - Milan, kompletohet shkëmbimi

2 Gusht, 2018 @11:03

Është kompletuar shkëmbimi i shumë përfolur mes Juventusit e...

SIME VRSALJKO

Inter siguron finalistin e Botërorit

1 Gusht, 2018 @7:20

Me një stinor huazim dhe opcion blerjeje në fund të stinorit...

PARMA

Parma shpëton, nis me minus pikë

23 Korrik, 2018 @13:42

Pas sigurimit të Serie A-së, Parma rrezikoi rënien nga Federata...

MEDIA TALK

Komenton interesimin e Realit për Icardin

Foto: FCInter/fb

21 Korrik, 2018 @15:28

Shefi i Interit, Luciano Spalleti, ka bërë të ditur për media se...

MBROJTËSI ZVICERAN

Djourou në Serie A

21 Korrik, 2018 @15:21

Së fundi ishte pjesë e Antalyasporit në Superligën turke, ndërsa...

Të gjitha lajmet nga Serie A