Të gjitha lajmet

DORTMUND - BENFICA

Super Aubameyang, Dortmundi kualifikohet

Super Aubameyang, Dortmundi kualifikohet

8 Mars, 2017 @23:45

Borussia Dortmund
Benfica
Borussia Dortmund 4 : 0 Benfica
P.Aubameyang 4' 61' 85', C.Pulisic 59'

Signal Iduna Park (Dortmund)

Pas humbjes së pësuar në ndeshjen e parë në Portugali, përkundër faktit që Dortmundi ishte skuadër më e mirë edhe në atë takim, skuadra e gjermanit Tuchel e tregoi forcën në ndeshjen e luajtur sonte në Gjermani, duke shënuar një fitore të thellë dhe duke u bërë skuadra e dytë gjermane që e siguron çerekfinalen sivjet.

Gjithçka startoi furishëm për verdhezinjtë, me Aubemayangun që shënoi që në minutën e 4’. Sulmet e Dortmundit vazhduan edhe në vijim, mirëpo gola të tjerë në pjesën e parë nuk pati.

Spektakli i udhëhequr nga Aubameyang siç duket ishte ruajtur në pjesën e dytë, me këmbëshpejtin që shënoi edhe 2 herë të tjera në pjesën e dytë, për ta kompletuar hat-trickun personal dhe për t’ia siguruar kualifikimin skuadrës së tij. Goli tjetër erdhi nga Pulisic dhe Dortmundi e mbylli takimin me ‘poker’ golash 4-0.

ARGJEND BEQIRI

Beqiri: Humbëm rastet për të shënuar më shumë

8 Mars, 2017 @19:22

Trajneri gostivaras i Ferizajit, Argjend Beqiri, është shprehur i...

ISMET MUNISHI

Munishi: Ishte paraqitja jonë më e dobët

8 Mars, 2017 @19:03

Humbjen e sotme ndaj Ferizajit, trajneri i Dritës, Ismet Munishi, e...

VIDEO

Golat e ndeshjes Besa-Hajvalia

8 Mars, 2017 @18:34

AFRIM TOVËRLANI

Përgatitja fizike dhe këmbëngulësia deri në fund, solli fitoren

8 Mars, 2017 @18:22

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, është shprehur i kënaqur...

GJILANI - LIRIA

Kartona po, gola jo

8 Mars, 2017 @16:05

Dueli i dy skuadrave të mesit të tabelës, Gjilanit dhe Lirisë, ka...

BESA - HAJVALIA

Besa rendit fitoret, Hajvalia fundoset

Borozani/ A.P

8 Mars, 2017 @15:56

Në takimin e luajtur sot mes Besës e Hajvalisë në Pejë, skuadra...

FERONIKELI - LLAPI

Shabani shpëton Feronikelin, 6 pikë larg kreut

Foto: KFFeronikeli/ A. Sinani

8 Mars, 2017 @15:55

Ashtu si në takimin e luajtur pak javë më parë në kuadër të...

FERIZAJI-DRITA

Beluli me supergol sjell fitoren ndaj Dritës

Foto: KFFerizaji/Arkiv

8 Mars, 2017 @15:49

Përforcimi i afatit kalimtar dimëror te Ferizaji, Maliq Beluli,...

DRENICA-TREPÇA

Një gol për tri pikë nga Drenica

BOROZANI/ Arian Paçarizi

8 Mars, 2017 @15:38

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore të rëndësishme sot në...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League