Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

16 Maj, 2018 @21:36

Olympique Marseille
Atletico Madrid
Olympique Marseille 0 : 3 Atletico Madrid
A.Griezmann 21' 49', Gabi 89'

Parc Olympique Lyonnais (Lyon)

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa Leagues!

Skuadra nga kryeqyteti spanjoll më lehtë se që pritej e fitoi finalen e zhvilluar sonte ndaj Marseillet në Lyon, për ta fituar kështu për herë të tretë këtë garë (2010, 2012, 2018).

Si zakonisht, në skenë kur duhej për Atleticon doli francezi Antoine Griezmann, i cili shënoi nga një herë në secilën pjesë, për t’ia dhënë skuadrës së tij një epërsi solide, e cila më pas u trefishua nga Gabi dhe në fund rezultoi me trofeun e merituar.

Sa i përket francezëve, për t’u përmendur nga ana e tyre është një shtyllë e goditur rreth 10 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, mirëpo porta e sllovenit Oblak mbeti e paprekur dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 0-3.

 

 

 

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

WEST HAM UNITED

Largohet David Moyes

16 Maj, 2018 @13:53

Pas lajmit për largimin e Sam Allardycet nga Evertoni, edhe një...

LEGJENDA ARGJENTINASE NË BELLORUSI

Me Maradonën trajner, drejt zhvillimit

Foto: DinamoB/fb

16 Maj, 2018 @11:38

Legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Maradona,...

TRANSMETUESI

Deri më 2021 sigurojnë të drejtat

BOROZANI/A.A.

15 Maj, 2018 @6:57

Në një konferencë për shtyp të organizuar sot, kompania Kujtesa...

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

SALZBURG - MARSEILLE

Finalisti vendoset pas vazhdimeve

Foto: OM/twitter

3 Maj, 2018 @22:36

120 minuta i janë dashur Olympique Marseilleit për të siguruar...

1/2: ATLETICO - ARSENAL

Atletico mohon ‘fundin e bukur’ të Wengerit

Foto: Sky Sports

3 Maj, 2018 @22:07

Pas barazimit 1-1 në Londër, Atletico i Madridit ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga Europa League