Të gjitha lajmet

SHKENDIJA - HELSINKI

Super Ibraimi me hat-trick, afron Shkëndijën në rrethin e tretë

Super Ibraimi me hat-trick, afron Shkëndijën në rrethin e tretë

13 Korrik, 2017 @21:01

Shkëndija
HJK Helsinki
Shkëndija 3 : 1 HJK Helsinki
B. Ibraimi (PEN) 45', 59', (PEN) 64' 35' O. Jallow

Sulmuesi i Shkëndijës, Besart Ibraimi, ka shënuar hat-trick sot në përballjen e parë të rrethit të dytë të Europa Ligës, ashtu që ekipi i tij me një hap të arrijë rrethin e tretë të kësaj gare.

Ibraimi 30 vjeç, ka shënuar së pari nga penalltia dy herë dhe një tjetër për epërsi, ashtu që tetovarët të dalin në ndeshjen e kthimit, me epërsi 3-1.

Fitore e madhe e djelmoshave të Qatip Osmanit, që përveç tjerash dëshmon edhe njëherë se Shkëndija ka lojën e saj dhe nuk kursen portën kundërshtare sa herë i ipet rasti me sulmin e rrezikshëm që e ka.

Sidoqoftë, me këmbë në tokë, më 20 korrik gjithçka vendoset në Helsinki, kur ekipi finlandez që avancoi sot, pret tetovarët në ndeshjen e kthimit.

d


Shkendija (Mac) 3-1 HJK (Fin) ALL GOALS 13/07… by gameofsports

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @23:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Tottenham Hotspurs

15 Korrik, 2017 @10:35

Spurs luajnë futbollin më të bukur ndoshta në ishull. Për më...

ANALIZAT VERORE

Vera te Bayern

14 Korrik, 2017 @23:23

E vetmja gjë që ka bërë Ancelotti ndryshe nga paraardhësi i tij...

ANALIZAT VERORE

Vera te Chelsea

14 Korrik, 2017 @10:16

Shtatëdhjetë milionë për Alex Sandron?! Kur e ke Marcos Alonson,...

ANALIZAT VERORE

Vera te FC Inter

13 Korrik, 2017 @23:07

Interi ka blerë mjaftueshëm vitin e kaluar. Edhe një verë më...

11-SHJA

Formacioni i Skënderbeut, para ndeshjes ndaj Kairatit

13 Korrik, 2017 @16:01

Skuadra e Skënderbeut ka bërë të ditur 11-shen që do t’i dalë...

ONLINE NDESHJE

Këtu shikoni direkt Kairat-Skënderbeu

13 Korrik, 2017 @15:48

Prej orës 16:45 nis ndeshja ndërmjet Kairat Almatyt dhe Skënderbeu...

MIQËSORE: SYDNEY - ARSENAL

Lacazette debuton me gol te Arsenali

13 Korrik, 2017 @14:25

Sulmuesi i ri i ekipit të Arsenalit, Alexander Lacazette, ka...

NË GJILAN

Drita siguron edhe portën

Leutrim Rexhepi, anëtar i ri i Dritës së Gjilanit

13 Korrik, 2017 @13:28

Portieri i deritashëm i ekipit të Ferizajit, Leotrim Rexhepi,...

HAFNAFJORDUR - VIKINGUR

Vikingur shpreson në raundin e tretë

13 Korrik, 2017 @13:18

Pasi që eliminoi Trepçën’89 bindshëm në raundin e parë...

LEGIA

Legia e Sadikut, pranë raundit të tretë

13 Korrik, 2017 @13:07

Skuadra e re e sulmuesit të Shqipërisë, Armando Sadiku, Legia...

RED BULL SALZBURG

Valon Berisha, zgjidhet më i miri

13 Korrik, 2017 @12:36

Me një gol të shënuar, lojën e treguar dhe me anën e tij...

TELEVIZONET

Shkëndija - Helsinki, në TV

13 Korrik, 2017 @12:18

Takimi Shkëndija - HJK Helsinki në kuadër të turit të dytë...

ELTON BASRIU

Liria përforcon mbrojtjen me Basriun

13 Korrik, 2017 @12:05

Ditën e 12 korrikut klubi futbollistik Liria nënshkroi edhe me një...

ANALIZAT VERORE

Vera te AS Roma

13 Korrik, 2017 @10:03

Një agim i ri tek Roma! Me Monchin si drejtor të ri të futbollit,...

SHERIFF 1-0 KUKËSI

Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

Fotografitë e ndeshjes: fc-sheriff.com

13 Korrik, 2017 @9:29

Përkundër humbjes minimale nga Sheriff Tiraspol dje në Molldavi,...

PREJ ZURICHUT TE LEGIA

Legia prezenton Armando Sadikun

Armando Sadiku me fanellën e ekipit të tij të ri/ Foto: Legia.com

13 Korrik, 2017 @8:36

Skuadra polake, Legia nga Varshava, ka prezentuar dje sulmuesin e ri...

EUROPA LEAGUE

Hasani: Nuk do ta kemi lehtë

12 Korrik, 2017 @18:00

Kapiteni i Shkëndijës Ferhan Hasani në konferencën për shtyp...

JUVE / PSG

PSG zyrtarizon Alvesin

12 Korrik, 2017 @17:43

Ylli brazilian, Daniel Alves, zyrtarisht u bë lojtari i Paris Saint...

STADIUMET NË KONKURRIM

Aplikohet për finalen e Ligës së Kampionëve 2020

Foto: sportsfile

12 Nëntor, 2017 @17:52

UEFA ka zyrtarizuar ditë më parë se ka pranuar aplikacionet nga...

OLYMPIQUE MARSEILLE

Pas shkelmimit të tifozit, Evra suspendohet nga ekipi i tij

3 Nëntor, 2017 @22:40

Mbrojtësi Patrice Evra është suspenduar me efekt të...

PARTIZANI-SKËNDERBEU

Skënderbeu mposhtet nga Partizani

2 Nëntor, 2017 @21:43

Skënderbeu nuk ka arritur të nxjerrë pikë, siç kishte...

FORMACIONET: PARTIZAN-SKËNDERBEU

11-shet: Partizan-Skënderbeu

2 Nëntor, 2017 @19:57

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes Partizan-Skënderbeu...

KATEGORIA SUPERIORE

Skënderbeu dënohet për takimin ndaj Partizanit

27 Tetor, 2017 @22:56

Pas incidenteve në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Europa...

Të gjitha lajmet nga Europa League