Të gjitha lajmet

PORTO - LIVERPOOL

Super Liverpool, në çerekfinale me goleadë

Foto: Squawka

Super Liverpool, në çerekfinale me goleadë

14 Shkurt, 2018 @22:49

Porto
Liverpool
Porto 0 : 5 Liverpool
S.Mane 25' 53' 85', M.Salah 29', R.Firmino 69'

Estádio do Dragão

Vazhdojnë mbrëmjet e mira për skuadrat angleze në Evropë.

Pas rezultatit pozitiv të Tottenhamit në Torino dhe goleadës së Cityt në Zvicër, paraqitje fenomenale ka shfaqur edhe Liverpooli.

Skuadra nga Merseyside e deklasoi 0-5 Porton në Portugali, për të qenë kështu pothuajse në çerekfinale, me ndeshjen e kthimit që pritet të zhvillohet vetëm për statistika.

SKEMA DREJT FINALES - CHAMPIONS LEAGUE

Mane (3), Salah (1) dhe Firmino (1) shënuan për ‘The Reds’ sonte, ndërsa vendasit nuk e gjetën golin e nderit në asnjë moment.

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave zhvillohet më 6 mars.

KUPA E KOSOVËS: VEL-RAH

Gashi e Vula kujdesen për çerekfinale

14 Shkurt, 2018 @22:25

Në mot të ftohtë dhe në terren me borë, Vëllaznimi ka arritur...

KUPA E KOSOVËS: IST-DRI

Raste plotë, Neziraj vendimtar

14 Shkurt, 2018 @21:57

Dominim total i Dritës në ndeshje. Asnjë rast për Istogun vendas...

KUPA E KOSOVËS: BAL-GJI

Përforcimi Hajdini kualifikoi Gjilanin

Foto: KF Gjilani

14 Shkurt, 2018 @21:07

U fut në ndeshje si zëvendësues nga trajneri Arbnor Morina dhe në...

KUPA E KOSOVËS: PRI-KOS

5 golashënues për 5-0

Fotot: fcprishtina.com

14 Shkurt, 2018 @20:49

Tre gola në pjesë të parë dhe dy të tjera në pjesë të dytë...

KUPA E KOSOVËS: VUS-LIR

S’mjaftoi Toungara, Vushtrria eliminoi Lirinë

14 Shkurt, 2018 @20:23

Edhepse në Ligë të Parë, me organizimin që kanë bërë dhe me...

KUPA E KOSOVËS: T89-LLA

Finalisti eliminoi kampionin

Festa e Llapit pas sigurimit të fitores sot/ Foto: KF Llapi

14 Shkurt, 2018 @20:17

Përballja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës e arsyetoi...

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: FC Porto

14 Shkurt, 2018 @19:42

Me fillim nga ora 20:45, Porto e Liverpooli takohen në Lisbonë....

REAL MADRID - PSG

Real Madrid vs. PSG, formacionet zyrtare

14 Shkurt, 2018 @19:37

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të Realit dhe...

PAS ANULIMIT NDAJ AZERBEJXHANIT

Kosova siguron dy miqësore për mars

14 Shkurt, 2018 @15:56

Federata e Futbollit e Kosovës, me qëllim të përgatitjes sa më...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League