Të gjitha lajmet

1/8: BARCELONA - CHELSEA

Super Messi, Barcelona në çerekfinale

Super Messi, Barcelona në çerekfinale

14 Mars, 2018 @22:44

Barcelona
Chelsea
Barcelona 3 : 0 Chelsea
L.Messi 3' 63', O.Dembele 20'

Camp Nou

Barcelona është çerekfinalistja e fundit e edicionit të sivjetëm të Champions Leagues.

Pas barazimit 1-1 Londër, katalunasit fituan sonte 3-0 në shtëpi, për të arritur kështu çerekfinalen. Në fakt Chelsea luajti më mirë se ç‘tregon rezultati final i ndeshjes, por Barcelona e udhëhequr nga ‘jashtëtokësori’ Messi shënoi 3 herë dhe nuk lejoi befasi.

Messi shënoi 2 herë, ndërsa goli tjetër erdhi nga Ousmane Dembele nga një asistim pikërisht i Messit, për ta kompletuar kështu edhe një paraqitje fenomenale ekipore.

SKEMA DREJT FINALES

Sa për kuriozitet, goli i shënuar nga Messi në minutën 02:08 është goli më i shpejt në karrierën e tij.

Kundërshtarin e çerekfinales Barcelona e kupton të premten në shortin që mbahet në NyonZvicrës. Gjithashtu, duhet përmendur fakti që kjo është hera e 11 me radhë që Barcelona arrin të paktën çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

KOSOVA U21

Ftesat e Prekazit për ndeshje ndaj Azerbejxhanit dhe Gjermanisë

14 Mars, 2018 @20:40

Përzgjedhësi i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka bërë publike...

JUVENTUS - ATALANTA

Juve fiton, forcon kreun

14 Mars, 2018 @20:17

Me fitoren e ‘Zonjës së Vjetër’ është mbyllur ndeshja e mbetur...

1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 Mars, 2018 @20:10

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra...

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 Mars, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në...

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 Mars, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer...

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 Mars, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë,...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League