Të gjitha lajmet

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

“SUPER” PSG

4 Gusht, 2018 @17:14

Paris Saint Germain
Monaco
Paris Saint Germain 4 : 0 Monaco
Angel Di Maria 33', 90+2', Christopher Nkunku 40', Timothy Weah 67'

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint Germain me rezultat të thellë 4-0 Monacon.

Golat për Parisin erdhën nga Di Maria (2X), Christopher Nkunku dhe Timothy Weah.

Paris Saint Germain, stinorin e kaluar u bë kampion në Ligue 1, e fitori edhe Kupën e Francës, derisa Super Kupën është duke fituar 6 vite rresht.

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

4 Gusht, 2018 @11:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 Gusht, 2018 @21:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat...

11-SHET

Formacionet: Drita - Dudelange

2 Gusht, 2018 @18:58

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Dudelanges....

SHKËMBIM

Juve - Milan, kompletohet shkëmbimi

2 Gusht, 2018 @11:03

Është kompletuar shkëmbimi i shumë përfolur mes Juventusit e...

EUROPA LEAGUE

Në Mitrovicë për histori!

2 Gusht, 2018 @10:50

Sonte mund të përjetojmë një natë historike në futbollin...

PRISHTINA

Arbnor Morina rikthehet te Prishtina

2 Gusht, 2018 @10:38

Arbnor Morina është rikthyer te Prishtina, por jo si trajner!...

2018/2019

Liga e Parë - shorti për edicionin e ri

1 Gusht, 2018 @13:07

Është publikuar kalendari për fazën e parë të ndeshjeve të...

STARTI I STINORIT

Shorti i Superligës 2018/19

BOROZANI/ Arkiv

1 Gusht, 2018 @12:53

Sot në zyret e FFK-së, është tërhequr shorti për stinorin e ri...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

THOMAS LEMAR

Francez tjetër në Atletico

Foto: AtleticoMadrid/fb

30 Korrik, 2018 @17:49

Krahu i deritashëm i Monacos, francezi Thomas Lemar, ka thënë se...

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 Korrik, 2018 @12:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi...

NEW NUMBER

Mbappe ndërron numrin e fanellës

Foto: dailystar

26 Korrik, 2018 @13:40

Supertalenti i PSG-së, Kylian Mbappe, nuk do ta bart më numrin 29...

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 Korrik, 2018 @18:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për...

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 Korrik, 2018 @14:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor,...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1