Të gjitha lajmet

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 Korrik, 2018 @19:58

Sherif Tiraspol
Shkëndija
Sherif Tiraspol 0 : 0 Shkëndija

Boshlaua Sportivnaya Arena, Tiraspol. REZULTATI I PËRGJITHSHËM: Sheriff 0-1 Shkëndija.

Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë, ish-ekipin e reprezentuesit të Kosovës, Valon Berisha - Salzburg.

Tetovarët kanë arritur që të ruajnë sonte epërsinë nga ndeshja e parë e luajtur në Shkup, për të kaluar në raundin e tretë kualifikues për Ligë të Kampionëve.

Sheriff Tiraspol nuk ka arritur assesi të çajë mbrojtjen kuqezi sot dhe ndeshja përfundoi 0-0, ku duke llogaritur magjinë e Besart Ibraimit në ndeshjen e parë, 1-0, Shkëndija ecën tutje.

Tash, ekipi i Qatip Osmanit do të luajë ndaj Red Bull Salzburgut në xhiron e tretë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Në duelin e radhës, Salzburgu do të jetë vendas në përballjen e parë më 8 gusht, ndërsa Shkëndija vendase me 14 gusht në Shkup.

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 Korrik, 2018 @17:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova,...

EUROT

€400 mln. për fanellat e Premier League

31 Korrik, 2018 @15:31

Në total janë 351.54 milionë euro të shpenzuara për t’u...

THOMAS LEMAR

Francez tjetër në Atletico

Foto: AtleticoMadrid/fb

30 Korrik, 2018 @17:49

Krahu i deritashëm i Monacos, francezi Thomas Lemar, ka thënë se...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Bersanti nënshkruan me Swansean

Foto: FFK

30 Korrik, 2018 @16:32

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka...

NË PRIZREN

Liria kthen armatën e vjetër

BOROZANI/ A. P.

28 Korrik, 2018 @13:19

Skuadra e Lirisë, që pas largimit të trajnerit Bledi Shkëmbi...

ZYRTARE

Vëllaznimi zyrtarizon dy transfere nga Brazili

Borozani / G.P

28 Korrik, 2018 @11:19

Lucas Brito Santana dhe Romulo Elias Da Silva janë dy përforcimet...

SHQIP NË BOTË

Andi Koshi rikthehet në Belgjikë

27 Korrik, 2018 @12:01

Pasi kaloi një vit te skuadra e PSV-së në Holandë, Andi Koshi...

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 Korrik, 2018 @9:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin...

DUDELANGE - DRITA

Drita bie në pjesë të dytë, por ka shpresë

Foto: DritaFC/ fb

26 Korrik, 2018 @19:21

Në ndeshjen e parë, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues...

11-SHET

Formacionet: Dudelange - Drita

26 Korrik, 2018 @17:19

Janë publikuar formacionet startuese të Dudelanges dhe të Dritës....

SHERIFF TIRASPOL - SHKËNDIJA

Sheriff Tiraspol vs. Shkëndija, formacionet startuese

31 Korrik, 2018 @17:31

Pak para ndeshjes mes Sheriff Tiraspolit dhe Shkëndijës nga Tetova,...

PAOK - BASEL

Ajeti i jep shpresë Baselit

Foto: FCBasel official/fb

24 Korrik, 2018 @21:51

Skuadra zvicerane, Basel, është mposhtur në përballjen e parë...

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

24 Korrik, 2018 @21:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 Korrik, 2018 @10:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e...

Të gjitha lajmet nga Champions League