Të gjitha lajmet

IZRAELI-SHQIPËRIA

Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

Foto: FSHF

Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

11 Qershor, 2017 @22:43

Izraeli
Shqipëria
Izraeli 0 : 3 Shqipëria
22', 44' A. Sadiku, 71' L. Memushaj

Sammy Ofer, Haifa.
Super Shqipëri, kthen vendin e tretë me fitore në Izrael

Kuqezinjtë janë rikthyer. Paraqitje e mrekullueshme nga djelmoshat e Gianni De Biasit në Haifa, për një fitore të madhe 0-3, që përkujtoi fitoren e kualifikimit ndaj Armenisë për EURO 2016.

Armando Sadiku perfekt në maje të sulmit, me golat e tij i dha Shqipërisë fitoren që në pjesë të parë, ndërsa akcionet e ndërtuara dhe loja e kuqezinjëve ka qenë për çdo lavdatë, kur kihet parasysh paraqitja e tyre ndaj Luksemburgut në miqësore.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Gjithsesi, kuqezinjtë shënuan edhe njëherë në pjesë të dytë përmes Ledian Memushajt, ndërsa patën raste edhe për më tepër, por 0-3 mjaftoi për të kthyer vendin e tretë, së paku me golaverazh.

p

KOSOVA-TURQIA

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Qershor, 2017 @22:24

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe për të pestën herë në...

KOSOVË - TURQI

Lëndohet Ujkani, inkuadrohet Nurkovic

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:54

Samir Ujkani, i cili ishte në dyshim për këtë takim por...

PP: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria me Sadikun, drejt fitores

11 Qershor, 2017 @21:34

Shqipëria është duke udhëhequr 0-2 në Haifa të Izraelit, me...

KOSOVË - TURQI

Kosova në disavantazh pas 45 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:30

Pas 45 minutave lojë, rezultati shënon 1-2 në të mirë të...

KOSOVË - TURQI

Barazon Rrahmani!

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:09

Pas golit të pësuar, Kosova ka reaguar! Amir Rrahmani ka shënuar...

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 Qershor, 2017 @21:05

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I...

KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin...

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e...

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në...

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 Qershor, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018