Të gjitha lajmet

SHAKHTAR-ROMA

Supergol nga Fred, Shakhtar përmbys Romën

Fotot: uefa.com

Supergol nga Fred, Shakhtar përmbys Romën

21 Shkurt, 2018 @22:52

Shakhtar Donetsk
Roma
Shakhtar Donetsk 2 : 1 Roma
F. Ferreyra 52', Fred 71' 41' C. Ünder

Oblasny SportKomplex Metalist (Kharkiv)

Roma kishte epërsi në fund të pjesës së parë me golin e talentit turk, Cengiz Under, 0-1, gol në debutim në Champions ky për lojtarin, por Shakhtar u përkujdes për përmbysje të rezultatit në pjesë të dytë me golat e Facundo Ferreyras dhe supergolit të Fredit nga gjuajtja e lirë për fitore në përballjen e parë të ekipeve në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, 2-1.

Shakhtar celeb

Natyrisht, Romës në ndeshjen e kthimit një fitore me 1-0 do t’i jepte biletën për çerekfinale, por edhe Shakhtar ka treguar se di të rrezikojë shumë kur i ipet rasti.

Gjithçka do të vendoset në Olimpico pas dy javësh lidhur me çerekfinalistin nga ky çift i së tetës së finales.

SEVILLA - UNITED

Pa gola në Andaluzi

21 Shkurt, 2018 @22:44

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sonte mes Sevillës dhe...

LEGANES-REAL

Casemiro-Vazquez përkujdesen për fitore

21 Shkurt, 2018 @22:09

Ndeshja e mbetur e xhiros XVI të La Ligas spanjolle ndërmjet...

SHAKHTAR - ROMA

Shakhtar vs. Roma, formacionet startuese

Foto: UCL

21 Shkurt, 2018 @19:39

Përveç ndeshjes Sevilla vs. Manchester United, ndeshja e tjetër e...

SEVILLA - UNITED

Sevilla vs. Manchester United, formacionet startuese

21 Shkurt, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet startuese të Sevillës dhe Manchester...

SHQIP NË BOTË

Debutim 90 minutësh i Florent Hasanit

21 Shkurt, 2018 @17:42

Vjen debutimi i Florent Hasanit te skuadra e tij e re. Futbollisti...

JAVA XVIII

Rikthehet Liga e Parë

21 Shkurt, 2018 @16:05

Këtë fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të...

JAVA XX

Caktohen terminet për xhiron e XX

BOROZANI / E.D

21 Shkurt, 2018 @15:56

Janë publikuar terminet për ndeshjet e xhiros së XX në...

BAYERN - BESIKTAS

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

20 Shkurt, 2018 @22:54

Më lehtë se që pritej ka kaluar ndeshja e Bayernit ndaj Besiktast...

NGA MBLEDHJA E KE-së

Shpërblime edhe për Ligën e Femrave

20 Shkurt, 2018 @22:48

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, përveç...

MIQËSORE

Bullgaria U19 mposht Kosovën U19

Foto: FFK

20 Shkurt, 2018 @22:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 ka zhvilluar sot ndeshjen e parë...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League