Të gjitha lajmet

VLLAZNIA-TIRANA

Superkupa e Tiranës

Superkupa e Tiranës

10 Prill, 2017 @19:13

Vllaznia
SK Tirana
Vllaznia 59 : 85 SK Tirana

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore shumë më të lehtë sesa që pritej në finale të Superkupës së Shqipërisë në basketboll.

Ata kanë mposhtur Vllazninë e Shkodrës me rezultat të thellë 85-59, në ndeshjen që u luajt pa tifozë për shkak se ditë më parë ata kishin shkaktuar trazira para finales dhe ajo u shtye.

SERIE A

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

Foto: juvecaserta.it

10 Prill, 2017 @18:57

Pas 7 humbjeve radhazi, Juvecaserta e Dardan Berishës ka shënuar...

DUELI I TRETË KAMPIONAL

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

10 Prill, 2017 @16:23

Skuadra e Bashkimit dhe ajo e Pejës do të ndeshen të mërkurën...

PLAY OFF

Perëndimi gati për Play Off

10 Prill, 2017 @7:43

Konferenca e Perëndimit, është kompletuar për Play Offin 2016/17....

REKORD HISTORIK

I madhi Westbrook! Thyen legjendën

10 Prill, 2017 @7:18

Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, ka arritur...

PEJA - BASHKIMI

Peja fiton ndeshjen e mbetur ndaj Bashkimit

9 Prill, 2017 @17:45

Në duelin e mbetur nga xhiroja e XIV, Peja e mposhti Bashkimin në...

SIGAL PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Fitore e lehtë për Sigal Prishtinën

8 Prill, 2017 @20:07

Ndeshja e sontme kundër Vëllaznimit, i ka shërbyer më shumë si...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @19:55

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën...

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

8 Prill, 2017 @18:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu,...

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @11:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

TOP 10 OF GW 11

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Foto: fiba.basketball

20 Dhjetor, 2017 @9:24

Reprezentuesi i Kosovës, Scott Bamforth, ka arritur të futet në...

ARIS-NYMBURK

Dardani me ekip, fitojnë në Selanik

Foto: basketballcl.com

19 Dhjetor, 2017 @20:49

Nuk i ka bërë punë as palestra e madhe me emrin e madh të Nikos...

NË SLLOVENI

10 minuta për Morinën në humbje

Foto: KKPrimorska/fb

19 Dhjetor, 2017 @14:19

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gëzim Morina, ka qenë për...

TË NATYRALIZUARIT

Bamforth e Jones shkëlqejnë në fitoren e fundit

Foto: dinamobasket.com

19 Dhjetor, 2017 @13:53

Dyshja e reprezentacionit të Kosovës, amerikanët e natyralizuar,...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sonte Dardani me ekip në Selanik

Foto: Nymburk/fb

19 Dhjetor, 2017 @13:15

Ekipi i Dardan Berishës, Nymburk, sonte është mysafir i ekipit të...

Të gjitha lajmet nga International